Vilniaus Žuvėdros ir Pietų meteoro Jungtinės U-10 ir U-12 komandos tapo čempionėmis Tarptautiniame Turnyre Hradec Kralove Čekijoje!
Birželio 14-16 dienomis ŽHC/PMHC Jungtinės U-10 ir U12 komandos tapo čempionėmis Čekijos „Lahoda Cup 2024“ tarptautiniame turnyre!

Daugiau skaitykite: čia.
Europos žolės riedulio federacijos jaunimo lyderystės komiteto nario Martyno Jono Buzio interviu
Birželio 8-9 dienomis Briuselyje, Belgijoje vyko Europos žolės riedulio jaunimo komiteto susirinkimas.
"EuroHockey" jaunimo lyderystės komitetas praėjusią savaitę pirmą kartą susitiko akis į akį Briuselyje, kai naujoji grupė susibūrė, kad parengtų ateinančių dvejų metų planus. Komitetas yra atsakingas už "EuroHockey" instituto jaunimo lyderystės programų apsaugą ir jaunimo balso suteikimą "EuroHockey". Pagrindinis jų pirmojo susitikimo akcentas buvo 2025 m. jaunimo lyderystės festivalis, kuris vyks kartu su Eurohockey čempionatu Mönchengladbache. Diskusijų metu grupė įvertino ankstesnį festivalį, vykusį toje pačioje vietoje, ir svarstė, kaip jie galėtų pagerinti situaciją ir užtikrinti, kad festivalis sukurtų ilgalaikį palikimą po penkių dienų renginio. Grupė taip pat aptarė temą, kuria aistringai domisi, palaikė moteris treneres, kalbėjo apie kai kurias kliūtis, su kuriomis susiduria moterys, pradedančios koučingą, ir svarstė būdus, kaip kovoti su šia problema. Po šių diskusijų grupė ves sesijas, skirtas skleisti informaciją tiek vadovų lyderystės forume, kuris turėtų įvykti 2025 m. pavasarį, tiek jaunimo lyderystės festivalyje vėliau šiais metais. Be to, grupė taip pat įvertino vykdomą Jaunimo lyderystės sertifikatą ir nacionalines jaunimo lyderystės programas, kurias remia "EuroHockey".
Pirmą kart komiteto porengyje dalyvavo ir Lietuvos žolės riedulio federacijos atstovas, Širvintiškis Martynas Jonas Buzys. Šiuo metu Martynas Jonas Buzys mokosi Kaune, Kauno technologijos universitete ir yra 1 kurso studentas. Jis yra ir Lietuvos jaunimo U-21 rinktinės narys, atstovauja Širvintų „Baltic Chams-Ježvitas“ klubą žolės riedulio čempionate ir 2023/24 m. čempionate iškovojo sidabro medalį! Europos žolės riedulio federacijos plėtros komitetą atstovauja Ugnė Chmeliauskaitė.
„Kelionėje sekėsi puikiai, susipažinau su Anglijos, Belgijos, Ukrainos, Lenkijos, Airijos, Ispanijos atstovais. Su visais buvo malonu pabendrauti ir apsikeisti žolės riedulio patirtimis. Pirmajame susitikime mūsų tikslas buvo arčiau susipažinti ir pradėti artėjančio 2025 metų žolės riedulio jaunimo festivalio organizavimą. Taip pat aptarėme, kokias iniciatyvas būtų galima įsteigti, norit platinti moterų trenerių karjeros galimybes. Kitas susitikimas vyks nuotoliniu būdu rugsėjo mėnesį, o gyvai susitiksime kitų metų pradžioje. Didžiausią įspūdi paliko žmonių draugiškumas, noras įsitraukti į diskusijas ir veiklas. Mūsų Europos žolės riedulio jaunimo komiteto vadovas Cameron norėjo visiems nariams palikti norą sugrįžti ir aktyviai dalyvauti veikloje, mano nuomone, tą jam pavyko padaryti. Tokioje veikloje dalyvavau pirmą kartą, man labai patiko, su nekantrumu laukiu artėjančių susitikimų.“ - įspudžiais dalinosi Europos žolės riedulio jaunimo komiteto narys Martynas Jonas Buzys.

Aut. Enrika Gaidamavičiūtė
Povilas Sinkevičius ir Luka Žiaubrytė apdovanoti LSFS bronzinė žvaigždė „#100JaunųjųSportoŽvaigždžių“!
Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) ir LRT kasmet organizuoja „100 Jaunųjų Sporto Žvaigždžių“ rinkimus, siekdami pagerbti geriausius jaunus sportininkus už jų pasiekimus įvairiose sporto šakose. Šių metų bronzinių žvaigždžių laureatai – Povilas Sinkevičius ir Luka Žiaubrytė – pateko į 60 geriausiųjų sąrašą, už savo išskirtinius pasiekimus.

Povilas Sinkevičius buvo apdovanotas už jo talentą, atsidavimą. Sunkus darbas treniruotėse bei varžybose padėjo jam pasiekti aukštą lygį, pelnant pripažinimą tiek tarp bendraamžių, tiek tarp sporto bendruomenės narių.

Luka Žiaubrytė buvo apdovanota už pasiekimus žolės riedulyje. Ji išsiskiria ne tik savo techniniais įgūdžiais, bet ir lyderystės savybėmis aikštelėje. Luka nuolat demonstruoja puikius rezultatus, įkvepianti tiek savo komandos draugus, tiek jaunuosius sportininkus.
„100 Jaunųjų Sporto Žvaigždžių“ rinkimų tikslas yra pagerbti jaunus sportininkus ir atkreipti dėmesį į jų pasiekimus. Kiekviena sporto federacija pateikia po du kandidatus, o laimėtojus atrenka speciali komisija, remdamasi tiek federacijų, tiek sporto gerbėjų balsais.
Šie rinkimai skatina jaunimą siekti sportinių aukštumų ir yra puiki platforma jauniems talentams išsiskirti bei būti pastebėtiems. Apdovanojimai taip pat padeda populiarinti įvairias sporto šakas Lietuvoje.
U-16 vaikinai keliauja į Jaunimo Olimpiadą Austrijoje!
Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos delegacija šiandien išlydėta į Austriją, kur birželio 20-23 dienomis dalyvaus Jungtinėse pasaulio žaidynėse (United World Games), dar kitaip vadinamose Jaunimo Olimpiada. Šiaulių regbio ir žolės riedulio „Akademija“ direktorius Aivaras Strockis įteikė komandoms Šiaulių miesto vėliavas ir linkėjo puikiais rezultatais garsinti šalies ir miesto vardą.

Drauge su regbininkais į Austriją vyksta ir trenerės Donatos Grigienės vadovaujama vaikinų U-16 žolės riedulio komanda. Nors šiauliečiai riedulininkai šiek tiek jaunesni nei būsimos varžovų komandos iš Austrijos, Ukrainos ir Vokietijos, trenerė D. Grigienė pažada atkaklias kovas su visais priešininkais.
„Tarptautinių turnyrų neturėjome jau kelerius metus, todėl esame dėkingi, kad „Akademija“ suteikė galimybę mums čia sudalyvauti. Norėjome, kad galėtų pažaisti kuo daugiau sportininkų, tad pasirinkome U-16 amžiaus grupę. Vykstame šiek tiek jaunesni, bet esame pajėgūs, žaidžiame greitą, kokybišką riedulį. Ar to užteks žaidžiant prieš kitų šalių komandas, pamatysime jau netrukus. Vykstame ne tik sudalyvauti aukšto lygio turnyre, tačiau pasižiūrėti ir kitų sporto šakų, pajausti žaidynių dvasią“, - pasakojo trenerė Donata.

Rungtynių tvarkaraštis
Linkime sėkmės komandai!
LMČ bronzą laimėjo Kelmės „Aušra“!
Birželio 16 dieną Vilniuje ir Šiauliuose vyko antrosios finalinių rungtynių varžybos.
Vilniuje rungtynės dėl III vietos vyko tarp Kelmės „Aušra“ (trenerė - Reda Zubavičienė) ir Širvintų „Inta“ (trenerė - Aušra Janutaitė), rezultatu 3:0 (0:0; 2:0; 1:0; 0:0) laimėjo Kelmės komanda ir iškovojo bronzos medalius! Rungtynėms teisėjavo nacionalinės kategorijos teisėjai Karolis Donculas (Vilniaus raj.) ir Ernestas Ustinovičius (Vilnius), EHF komisaras - Borisas Sockis (Širvintos), atsarginė teisėja - Inga Pašnikovičė (NK, Vilnius).

Pirmoji rungtyių pusė prasidėjo atkaklia abiejų komandų gynyba, tačiau Kelmės komandos merginoms pavyko pralaužti priešininkių gynybą, po antrame kėlinyje dviejų realizuotų mažųjų kampinių, kuriuos realizavo Jūratė Romašovė (20 min.) ir Kristina Siebė (29 min.), trečiame kėlinyje Monika Paulauskaitė (36 min.) įmušė paskutinį rungtynių įvartį.
Kelmės „Aušra“ komandos merginoms ši pergalė yra pirmoji po dviejų metų!

Kelmės „Aušra“ komandos geriausia žaidėja - Kristina Siebė.
Širvintų „Inta“ komandos geriausia žaidėja - Loreta Girdžijauskienė.
V vietoje liko Šiaulių „Akademija“, geriausia komandos žaidėja - Danielė Laurinavičiūtė.
Superfinalai. LMČ nugalėtojos Šiaulių „Ginstrektė-Akademija“
Birželio 16 dieną Šiauliuose rungtynės vyko dėl čempionių titulo tarp Šiaulių „Ginstrektė-Akademija“ (treneris - Vaidotas Vaičeliūnas) ir Vilniaus „Sostinės Tauras“ (treneris - Maksim Tarasov), rezultatu 4:0 (0:0; 2:0; 0:0; 2:0) laimėjo šeimininkių komanda, iškovodama sau čempionių titulą! Rungtynėms teisėjavo Karolina Daukantaitė (NK, Šiauliai) ir Vitas Guziejus (NK, Šiauliai), komisarė - Kamilė Barzinskaitė, atsarginė teisėja Vilma Bagdanskienė (TK, Šiauliai).

Rungtynės prasidėjo kovingai, kiekvienos komandos narės buvo ryžtingai nusiteikusios laimėti rungtynes, tačiau antrame kėlinyje Dovilė Kuklienė (20 min.) pralaužė sostinės komandos gynybą ir pelnė įvartį, komandos kapitonė Karolina Raulinaitytė (22 min.) taip pelnė įvartį, padidindama rezultatą 2:0. Antroje rungtynių dalyje abiems komandoms nepavyko realizuoti savo kontraatakų... Bet paskutiniojo kėlinio pabaigoje Šiaulių komanda vėl rado spragų svečių gynyboje ir pelnė įvarčius, K. Raulinaitytė (55 min.) pelnė įvartį žaidimo metu, o D. Kuklienė (60 min.) realizavo mažąjį kampinį.

Šiaulių „Ginstrektė-Akademija“ geriausia žaidėja - Donata Grigienė.

Vilniaus „Sostinės Tauras“ geriausia žaidėja - Jovita Banevičiūtė.

Rezultatyviausia čempionato žaidėja - Dovilė Kuklienė pelniusi net - 38 įvarčius!

Vilniaus SM „Sostinės Tauras“ žaidėja Luka Žiaubrytė apdovanota LSFS bronzine žvaigžde „#100JaunųjųSportoŽvaigždžių“!
Smagu, kad žolės riedulys yra nepamirštas ir į finalines rungtynes atvyko Šiaulių meras Arūnas Visockas, Šiaulių miesto vicemeras Vincas Urbonavičius, seimo narys Stasys Tumėnas, LŽRF garbės prezidentas Vytautas Juškus, LŽRF prezidentas Leonardas Čaikauskas, Šiaulių miesto Sporto skyriaus vyr. specialiste Indrė Bubelytė, „Ginstrektė“ klubo prezidentas Gitanas Radavičius.
Leonardo Čaikausko LŽRF prezidento komentaras:
„Superfinalų 2-ųjų rungtynių rezultatai kiek nuvylė žolės riedulio specialistus... Tikrai tikėjomės atkaklesnės kovos iš Širvintų klubo vyrų, kurie šeštadienį pirmavo 2:0 ir tik rungtynių pabaigoje praleidę 3 įvarčius, nusileido buvusiems čempionams 2:3. Pralaimėjo stambiu rezultatu!
Moterų kova buvo tikrai įtempta ir vilnietės su fantastišku Lukos Žiaubrytės žaidimu laikė rezultatą 0:2 iki 55 minutės, kai buvo įmušti du įvarčiai.
Šiaulių „Akademijos“ direktorius Andrius Stočkus ir kolektyvas paruošė bazę aukščiausiu lygiu, kuris tikrai atitiko Europinius standartus!
Labai maloniai nustebino Šiaulių miesto savivaldybės vadovų požiūris į super finalo rungtynes. Arūnas Visockas, miesto meras, puikiai pažįsta žolės riedulio trenerius, komandų vadovus ir yra mylimas Šiaulių žolės riedulio bendruomenės!“
Sveikiname visas komandas su puikiu sezonu ir apdovanojimais!





