Birželio 8-9 dienomis Briuselyje, Belgijoje vyko Europos žolės riedulio jaunimo komiteto susirinkimas.

"EuroHockey" jaunimo lyderystės komitetas praėjusią savaitę pirmą kartą susitiko akis į akį Briuselyje, kai naujoji grupė susibūrė, kad parengtų ateinančių dvejų metų planus. Komitetas yra atsakingas už "EuroHockey" instituto jaunimo lyderystės programų apsaugą ir jaunimo balso suteikimą "EuroHockey". Pagrindinis jų pirmojo susitikimo akcentas buvo 2025 m. jaunimo lyderystės festivalis, kuris vyks kartu su Eurohockey čempionatu Mönchengladbache. Diskusijų metu grupė įvertino ankstesnį festivalį, vykusį toje pačioje vietoje, ir svarstė, kaip jie galėtų pagerinti situaciją ir užtikrinti, kad festivalis sukurtų ilgalaikį palikimą po penkių dienų renginio. Grupė taip pat aptarė temą, kuria aistringai domisi, palaikė moteris treneres, kalbėjo apie kai kurias kliūtis, su kuriomis susiduria moterys, pradedančios koučingą, ir svarstė būdus, kaip kovoti su šia problema. Po šių diskusijų grupė ves sesijas, skirtas skleisti informaciją tiek vadovų lyderystės forume, kuris turėtų įvykti 2025 m. pavasarį, tiek jaunimo lyderystės festivalyje vėliau šiais metais. Be to, grupė taip pat įvertino vykdomą Jaunimo lyderystės sertifikatą ir nacionalines jaunimo lyderystės programas, kurias remia "EuroHockey".

Pirmą kart komiteto porengyje dalyvavo ir Lietuvos žolės riedulio federacijos atstovas, Širvintiškis Martynas Jonas Buzys. Šiuo metu Martynas Jonas Buzys mokosi Kaune, Kauno technologijos universitete ir yra 1 kurso studentas. Jis yra ir Lietuvos jaunimo U-21 rinktinės narys, atstovauja Širvintų „Baltic Chams-Ježvitas“ klubą žolės riedulio čempionate ir 2023/24 m. čempionate iškovojo sidabro medalį!  Europos žolės riedulio federacijos plėtros komitetą atstovauja Ugnė Chmeliauskaitė.

„Kelionėje sekėsi puikiai, susipažinau su Anglijos, Belgijos, Ukrainos, Lenkijos, Airijos, Ispanijos atstovais. Su visais buvo malonu pabendrauti ir apsikeisti žolės riedulio patirtimis. Pirmajame susitikime mūsų tikslas buvo arčiau susipažinti ir pradėti artėjančio 2025 metų žolės riedulio jaunimo festivalio organizavimą. Taip pat aptarėme, kokias iniciatyvas būtų galima įsteigti, norit platinti moterų trenerių karjeros galimybes. Kitas susitikimas vyks nuotoliniu būdu rugsėjo mėnesį, o gyvai susitiksime kitų metų pradžioje. Didžiausią įspūdi paliko žmonių draugiškumas, noras įsitraukti į diskusijas ir veiklas. Mūsų Europos žolės riedulio jaunimo komiteto vadovas Cameron norėjo visiems nariams palikti norą sugrįžti ir aktyviai dalyvauti veikloje, mano nuomone, tą jam pavyko padaryti. Tokioje veikloje dalyvavau pirmą kartą, man labai patiko, su nekantrumu laukiu artėjančių susitikimų.“ - įspudžiais dalinosi Europos žolės riedulio jaunimo komiteto narys Martynas Jonas Buzys.

b1683ed7 3d48 4a66 b0db 03da4c538037

Aut. Enrika Gaidamavičiūtė