Karolis Donculas - Nacionalinės kategorijos vyr. teisėjas iš Vilniaus rajono, kuris 2022 metais buvo išrinktas Lietuvos žolės riedulio geriausiu teisėju, aktyviai dalyvaujantis vaikų varžybose.
Europos Hockey 5s vyrų ir moterų čempionatas vyko Walcz mieste, Lenkijoje, liepos 3-6 dienomis, kuriose dalyvavo ir nacionalinės kategorijos teisėjai iš Lietuvos: Karolis Donculas ir Karolina Daukantaitė.

449734690 903938178441079 640035243091822959 n

- Karoli, kaip vertinate Hockey5s rungtynių eigą?

Jeigu verinant bendrai čempionatą kaip renginį. Manau, kad pasisekė labai gerai. 10 vyrų komandų ir 9 moterų. Beveik dvidešim teisėjų. Viskas vyko sklandžiai. Tempas buvo didelis.

- Ar buvo kokių nors ypatingų incidentų, kurie jums kėlė sunkumų?

Incidentų kaip ir nebuvo. Buvo smulkių dalykų, bet stengiausi nekreipti dėmesio ir laikytis susikaupimo rungtynems ir išlikti profesionaliu.

- Ar buvo momentų, kai jūsų sprendimai buvo ginčijami? Jei taip, kaip sprendėte šias situacijas?

Kiekvienose rungtynėse buna tokių momentų.
Aš esu teisėjas, kuris nesivelia į ginčus, šiose sitaucijose taip pat nesiveliu į ginčus. Dažniausiai pasiklausdavau kolegos ką mano ir priimdavome bendrą sprendimą.

438173492 864222202412677 6324024817488395028 n

- Kaip vertinate žaidėjų drausmę ir elgesį aikštėje?

Kiekviena šalis turi labai skirtingą supratimą kiek daug gali sau leisti aikštelėje. Buvo nemažai sutuacijų, kai žaidėjai “perlengdavo lazdą”, bet tai yra sporto ir rungtynių dalis. Bendrai paėmus manau žaidėjai stengėsi žaisti ir laikytis taisyklių.

- Ar buvo kokių nors ypatingų situacijų, kai žiūrovai ar komandos reagavo labai stipriai?

Jeigu kalbant tik apie rungtynes, kuriose teisėjavau. Greičiausiai išskirčiau vienas rungtynes. Paskutinės čempionato dienos rungtynes, kurias aš teisėjavau. Žiūrovai labai stipriai palaikė savo šalių komandas, visada smagu būti tokiose rungtynėse.

-Kaip jūs asmeniškai vertinate savo pasirodymą šiose rungtynėse?

Tai buvo mano pirmas suaugusių Hockey 5s čempionatas. Manau pasirodžiau gerai, esu patenkintas juo. Turiu ties kuo dar padirbėti, tikiuosi kitame Hockey 5s turnyre pasirodyti dar geriau.

-Ar yra kas nors, ką norėtumėte patobulinti savo teisėjavimo praktikoje?

Visada atsiras ką norėsis tobulinti. Tobulų žmonių nėra.

IMG 4630

 Aut. Enrika Gaidamavičiūtė

Lietuvos antidopingo agentūros kvietimas sportininkams dalyvauti nuotoliniame seminare. Šiuo metu yra peržiūrimi pasaulinės antidopingo
agentūros (angl. WADA) kodeksas ir standartai.

Per seminarą bus galimybė ne tik sužinoti apie atnaujinimo procesą, terminus, pakeitimus, bet ir pateikti pastabas. Seminare dalyvaus WADA
darbuotojai ir sportininkų tarybos nariai.

Prisijungimo nuoroda čia.

EuroHockey U-21 Čempiontas II-A Vyrų 2024, Walcz, Lenkija. Rezultatus galite stebėti čia.
EuroHockey U-21 Čempionatas II-A Moterų 2024, Rakovnik, Čekija. Rezultatus galite stebėti čia.

 

EuroHockey5s čempionatas vyrams ir moterims vyko Walcz, Lenkijoje, liepos 3-6 dienomis, abi komandos užėmė 7 vietą.

Lietuvos žolės riedulio moterų komanda pelnė net 43 įvarčius per visas rungtynes, praleido 13 įvarčių.
Moterų įvarčių statistika:

- Samanta Jakovleva 10 įvarčių.
- Dovilė Kuklienė 8 įvarčiai.
- Dovilė Juraitė 6 įvarčiai.
- Karolina Raulinaitytė 6 įvarčiai.
- Darija Žygytė 6 įvarčiai.
- Donata Grigienė 4 įvarčiai.
- Rugilė Daukantaitė 3 įvarčiai.

Lietuvos žolės riedulio vyrų komanda pelnė 38 įvarčius per visas rungtynes, praleido 37 įvarčius.
Vyrų komandos statistika:

- Povilas Sinkevičius 13 įvarčių.
- Rafal Stankevič 11 įvarčių.
- Danielius Petkevič 6 įvarčiai.
- Arnas Ridlaukas 4 įvarčiai.
- Povilas Lakštauskas 2 įvarčiai.
- Andžej Burkot 1 įvartis.
- Lukas Janukaitis 1 įvartis.

Lietuvos jaunimo merginų U-21 žolės riedulio komanda toliau intensyviai treniruojasi ir ruošiasi artėjančiam Europos jaunimo čempionatui. Čempionatas vyks liepos 16-20 dienomis Rakovnike, Čekijoje. Merginos siekia parodyti savo geriausią formą ir atstovauti Lietuvai aukščiausiame lygyje.
Europos merginų jaunimo U-21 čempionate II A grupėje, Lietuvos merginų jaunimo U-21 rinktinė varžysis su Čekijos, Italijos ir Velso rinktinėmis, vieno rato sistema, kur I-II vietas užėmusios komandos rungtyniaus dėl I vietos, o III-IV vietą užėmusios komandos varžysis dėl III vietos. Varžovės stiprios, tad teks mūsų jaunimui kovoti iki galo...
Europos merginų jaunimo U-21 čempionato II B grupėje, Turkijoje, varžysis dėl vieno kelialapio į Europos jaunimo čempionatą kitos keturios rinktinės: Turkija, Škotija, Lenkija ir Ukraina.
Europos merginų stipriausios aštuonios komandos varžysis Ispanijoje. Tai Belgijos, Prancūzijos, Olandijos, Ispanijos, Austrijos, Anglijos, Vokietijos ir Airijos komandos. Šių komandų laimėjusios I-III vietas pateks į pasaulio jaunimo čempionatą.

Komandos sudėtis:
Vyr. trenerė - Anna Rekašius (Panevėžio SC - HC „Perkūnas“)
Trenerės asistentė - Aušra Janutaitė (Širvintų „SC- Inta“)
Komandos vadovė - Neringa Smaidžiūnienė (Vilnius)
2024 m. Lietuvos merginų U-21 jaunimo rinktinės kandidačių sąrašas

d9d305c5 2cf4 442e be3c 572566c539e9

Lietuvos jaunimo vaikinų U-21 žolės riedulio komanda taip pat intensyviai treniruojasi ir ruošiasi artėjančiam Europos jaunimo čempionatui. Čempionatas vyks liepos 15-20 dienomis Walcz, Lenkijoje. Komanda siekia pademonstruoti aukščiausią žaidimo lygį ir garbingai atstovauti Lietuvai tarptautinėje arenoje.

Europos vaikinų jaunimo U-21 čempionate II A grupėje, Lietuvos jaunimo U-21 rinktinė varžysis su Austrijos, Italijos, Liuksemburgo, Lenkijos ir Ukrainos rinktinėmis. Komandos žais vieno rato sistema, kur I-II vietas užėmusios komandos rungtyniaus dėl I vietos, o III-IV vietą užėmusios komandos varžysis dėl III vietos.

Europos vaikinų jaunimo U-21 čempionato II B grupėje kitos keturios rinktinės varžysis dėl vieno kelialapio į Europos jaunimo čempionatą. Šioje grupėje žais Čekijos, Suomijos, Škotijos, Šveicarijos ir Velso rinktinės.

Stipriausios aštuonios komandos varžysis Europos jaunimo čempionate, kuris vyks Ispanijoje. Šios komandos yra Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Turkijos, Anglijos, Airijos, Nuderlandų ir Ispanijos komandos. Šių komandų laimėjusios I-III vietas pateks į pasaulio jaunimo čempionatą.

Komandos sudėtis:
Vyr. trenerė - Donata Grigienė (Šiaulių „Ginstrektė-Akademija“)
Trenerės asistentė - Karolina Raulinaitytė (Šiaulių „Ginstrektė-Akademija“)
Medicinos personalas - Daiva Miečelienė (Šiauliai)
2024 m. Lietuvos vaikinų jaunimo žolės riedulio (U21/2003 m. ir jaunesni) rinktinės kandidatai

ade78e15 d6a6 478d bff0 b532ed314ce2