Pamiršau spaltažodį
MŪSŲ DRAUGAI

Kelias į Pekiną
16. Gruodis 2006, 01:15

Paaiškėjo pirmosios komandos, iškovojusios kelialapius į 2008 metų Pekino olimpines žaidynes. Jau anksčiau ši teisė atiteko žaidynių šeimininkės Kinijos vyrų ir moterų komandoms, o per Azijos žaidynes į olimpines žaidynes prasimušė Pietų Korėjos ir Pakistano vyrai bei Japonijos moterys. Aiški ir visa tolimesnės atrankos sistema bei lietuvių galimybės.

Per Katare ką tik pasibaugusį vyrų turnyrą čempionais tapo korėjiečiai, finale 3:1 nugalėję tą pačią Kiniją. Antrąją vietą užėmė olimpinių žaidynių šeimininkė Kinija, todėl antras kelialapis į Pekiną atiteko trečiojoje vietoje likusiems pakistaniečiams. Jie per mačą dėl bronzos 4:2 nugalėjo japonus.

Moterų turnyro finale kinės nugalėjo japones minimalia persvara 1:0. Trečioji vieta turnyre netikėtai atiteko indėms, kurios per mačą dėl bronzos 1:0 nugalėjo korėjietes. Indams tai tapo tarsi paguodos prizu dėl prasto vyrų, kurie užėmė sau gėdingą tik penktąją vietą, pasirodymo.

ATRANKOS Į PEKINO OLIMPINES ŽAIDYNES SISTEMA

VYRŲ TURNYRAS

Vietas jau užsitikrinusios komandos:
KINIJA (šeimininkai)
PIETŲ KORĖJA (Azijos čempionai)
PAKISTANAS (Azijos bronzos medalių laimėtojai, antra vieta Azijai skirta pagal pasaulio rinktinių reitingą)

Afrika: 1 vieta
Azija: 4 vietos (Japonija, Indija, Malaizija, Bangladešas)
Europa: 8 vietos
Okeanija: 1 vieta
Panamerika: 4 vietos

MOTERŲ TURNYRAS

KINIJA (Azijos čempionė ir šeimininkė)
JAPONIJA (Azijos vicečempionė, antra vieta Azijai skirta pagal pasaulio rinktinių reitingą)

Trijų papildomų olimpinių atrankos turnyrų nugalėtojos

Azija: 4 vietos (Indija, Pietų Korėja, Malaizija, Taivanis)
Okeanija: 0 vietų
Panamerika: 5 vietos

Ką šios kvotos reiškia Lietuvai? Jos reiškia, kad mūsų galimybės patekti į papildomą olimpinių žaidynių atrankos turnyrą yra tikrai didelės. Tam turėtų užtekti užimti vos trečiąją vietą per 2007 metų Europos B diviziono čempionatą, kuris rugsėjo 2-8 dienomis vyks ne kur nors kitur, o Šiauliuose. Mat A diviziono čempionate Mančesteryje rugpjūčio 18-25 dienomis kovos 8 komandos ir 3 stipriausiosios iš karto pelnys kelialapius į Pekiną. Tad Europai skirtas 8 vietas papildomuose atrankos turnyruose turi užimti likusios 5 A diviziono rinktinės ir trys stipriausios turnyro Šiauliuose komandos.