2016 metų Lietuvos vyrų žolės riedulio uždarų patalpų čempionais tapo Širvintų „Intos-Baltic Champignons“ riedulininkai, per „auksines“ rungtynes Kėdainių arenoje sutriuškinę Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą-CTLF“ net 8:1 (3:0).


Alfredo Pliadžio nuotrauka

Prieš du baigiamuosius čempionato turus Širvintų ir Vilniaus komandos turėjo po 15 taškų, tačiau širvintiškiai ženkliai lenkė vilniečius pagal įmuštų ir praleistų įvarčių santykį.

Vilniečiams, norint tapti čempionais, būtinai reikėjo laimėti, bet jų viltys buvo labai greitai sudaužytos. Jau pirmajame kėlinyje Dominykas Varnas, Giedrius Adomavičius bei Darius Jackevičius pelnė tris „sausus“ įvarčius ir neleido sostinės ekipai nė pasvajoti apie teigiamą rezultatą. Antrąjį kėlinį D. Jackevičius pradėjo dar trimis savo įvarčiais ir tik tuomet „Žuvėdros-Tauro-CTLF“ puolėjas Edvinas Stankevičius pelnė savo ekipai paguodos įvartį.

Rungtynių geriausi epizodai:Rungtynių vaizdo įrašas:Čempionatą širvintiškiai užbaigė sunkia pergale rezultatu 2:1 (0:1) prieš „Klevą-Šiaulius“. Nuo pralaimėjimo čempionai išsigelbėjo per paskutiniąsias 10 min., kai 32 ir 38 min. mažuosius kampinius įvarčiais pavertė standartinių situacijų specialistas Žygimantas Balsiukas.

„Džiaugiuosi, kad vėl tapome čempionais, - po turnyro kalbėjo širvintiškių treneris Romualdas Chmeliauskas. - Turime ir patirties, ir neblogo meistriškumo jaunimo. Nežinau, kaip bus rudenį, bet šiuo metu Širvintų žolės riedulys gyvuoja gerai. Jau yra viskas padaryta, kad išvyktume į Europos Čempionų taurės II diviziono čempionatą, turime naują aikštę, kurioje galima ruoštis. Bandysime garbingai pasirodyti.“

Vilniečiai per savo antrąsias rungtynes susitiko su Širvintų antrąja komanda „Ježvitu“ ir nugalėjo ją 5:2 (2:2). Šiai Širvintų komandai Kėdainiuose nepasisekė dvigubai, nes per bronzos medalius galėjusią atnešti dvikovą su Vilniaus „Ardu-Rudamina“ taip pat buvo pralaimėta 2:5 (1:1).

Taip trečioji vieta atiteko Šiaulių ekipai, kuri lemtingus 3 taškus išplėšė per rungtynes su tuo pačiu „Ardu-Rudamina“. Šį mačą Donatos Grigienės treniruojamas „Klevas-Šiauliai“ laimėjo 4:1 (2:0).

Galutinėje Lietuvos čempionato įskaitoje „Inta-Baltic Champignons“ surinko 21 tašką, „Žuvėdra-Tauras-CTLF“ - 18, „Klevas-Šiauliai“ - 8, „Ježvitas“ - 7, o „Ardas-Rudamina“ - 4.

Geriausio Lietuvos čempionato žaidėjo titulas atiteko „Intos-Baltic Champignons“ lyderiui G. Adomavičiui, geriausio vartininko - šiauliečiui Nikui Andrašiūnui, o rezultatyviausiam žaidėjui skirtą prizą atsiėmė vilnietis E. Stankevičius (14 įvarčių).