Varžybomis Panevėžyje prasidėjo 2016 metų Lietuvos moterų ir vyrų uždarų patalpų čempionatai.


Čempionės paleido pergalę per rungtynes su Vilniaus „Žuvėdra-Archyvų sistemomis“ (A. Pliadžio nuotr.).

Jau pirmąją dieną moterų čempionate užfiksuota didelė staigmena. Ilgai sau lygių Lietuvoje neturinčios Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ merginos sužaidė lygiosiomis 4:4 (3:1) su Vilnaus „Žuvėdra-Archyvų sistemomis“.

Čempionės jau per pirmąsias 13 min. pelnė 3 įvarčius, todėl atrodė, kad intrigos rungtynėse nebus. Vis dėlto sostinės atstovės atsakė net 4 taikliais smūgiais iš eilės (3 kartus iš eilės pasižymėjo Ugnė Chmeliauskaitė) ir 29 min. pakvipo didele sensacija. Jai įvykti neleido šiauliečių puolėja Erlanda Nomeikaitė, 31 min. pelniusi įvartį po mažojo kampinio ir padėjusi tašką rungtynėse.

Per kitas savo rungtynes „Gintra-Strektė-Universitetas“ nugalėjo Šiaulių SM „Klevas“ 10:2 (6:1), o „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ - „Kelmę“ 13:2 (7:1).

Lietuvos vicečempionės - Vilniaus „HFTC-Tauro“ moterys - į savo sąskaitą įsirašė 2 pergales. Jos 4:2 (2:1) įveikė „Klevą“ ir 5:1 (3:0) - „Kelmę“.

Dar atkaklesnės kovos vyko vyrų čempionate. Jo lyderiais po pirmosios varžybų dienos tapo Širvintų „Intos-Baltic Champignons“ vyrai. Jie per pirmąsias rungtynes 5:1 (1:0) nugalėjo kitą Širvintų ekipą - „Ježvitą“, o per antrąsias tik po labai sunkių rungtynių šventė pergalę prieš „Žuvėdrą-Taurą-CTLF“ rezultatu 4:3 (2:2).

Sostinės ekipa pirmajame kėlinyje pirmavo du kartus, bet varžovai kiekvieną kartą lygino rezultatą. Po pertraukos širvintiškiai pelnė du įvarčius, o vilniečiai skirtumą iki minimumo sušvelnino tik paskutinę minutę.

Per kitas savo rungtynes „Žuvėdra-Tauras-CTLF“ po panašios kovos palaužė „Klevą-Šiaulius“ 5:4 (1:2). Likus žaisti 3 min. šiauliečiai pirmavo 4:1, bet vilniečiai sugebėjo pasižymėti 38, 39 ir dukart 40 min. bei išplėšti pergalę.

Taip pat nepasisekė „Klevui-Šiauliams“ ir per mačą su patyrusis Vilniaus „Ardo-Rudaminos“ ekipa. Po pirmojo kėlinio jie pirmavo 3:1, bet rungtynės baigėsi lygiosiomis 3:3.

Staigmena užfiksuota per „Ardo-Rudaminos“ ir „Ježvito“ rungtynes, kurias 4:3 (2:1) laimėjo širvintiškiai.