2013-2014 metų Lietuvos moterų žolės riedulio čempionato mažojo finalo serijoje iki 2 pergalių prireiks lemiamų - trečiųjų - rungtynių. Per antrąsias rungtynes Šiaulių „Klevas-Joma“ savo aikštėje palaužė Vilniaus „Žuvėdrą-Archyvų sistemas“ 2:1 (1:1) ir išlygino serijos rezultatą - 1-1.

Vilniaus komanda į Šiaulius atvyko be 4 svarbių žaidėjų - dėl įvairių priežasčių negalėjo rungtyniauti Ugnė Chmeliauskaitė, Aistė Garbatavičiūtė, Laima Šidlionok ir Sandra Petrošienė. Vis dėlto tai netapo kliūtimi perimant iniciatyvą - jau 7 minutę po Ugnės Aučynaitės perdavimo Monika Ivanauskaitė išvedė „Žuvėdrą-Archyvų sistemas“ į priekį.

Šiaulietės po šio šoko atsigavo greitai. 13 minutę Patricija Mockutė su Samanta Jakovlevaite išvedė prieš viešnių vartininkę Benitą Norvaišaitę ir ši išlygino rezultatą.

Lygus rezultatas išliko beveik iki pat mačo pabaigos, tačiau 65 min. „Klevas-Joma“ sugebėjo pelnyti lemtingą įvartį. Vilnietė Auksė Paltarokaitė po pražangos neatsitraukė reikiamus 5 metrus nuo varžovės, buvo nubausta žaliąja kortele ir jau po keleto akimirkų kiekybine persvara pasinaudojusi Iveta Launikonytė pelnė pergalingą įvartį.

„Pirmojo kėlinio pradžia buvo, kaip visada, aktyvi, žaidėme gražų riedulį. Po pirmojo įvarčio atsipalaidavome ir vėliau, matyt, jau nesugebėjome sugrįžti prie ankstesniojo savo žaidimo. Pernai pusfinalio serijoje viskas vyko labai panašiai, tik teko žaisti su Kelmės komanda. Šiemet esame labiau subrendusios ir susižaidusios, bet ir kitų komandų jaunimas tobulėja, džiugina tokiomis pergalėmis kaip šiandien šiaulietės“,- po rungtynių kalbėjo vilniečių kapitonė Giedrė Kvilonaitė.

„Mano merginos atsiskleidė visapusiškai ir kovojo iki paskutinių sekundžių, - po mačo džiaugėsi „Klevo-Jomos“ trenerė Genutė Juodienė. - Komanda šiandien parodė charakterį, nudžiugino ir net nustebino mane. Jau pirmose mažojo finalo rungtynėse mano mergaitės džiugino, todėl šią minutę man nesvarbu, kurią vietą užimsime. Visa širdimi didžiuojuosi savo komandos narėmis.“

Lemiamas rungtynes komandos žais šiandien 18 valandą 30 minučių Vilniaus Žemynos gimnazijos žolės riedulio stadione.

„Mes buvome neišnaudojusios pralaimėtų varžybų limito, todėl šį kartą komanda pasirodys kaip galima geriau“,- po pralaimėjimo pažadėjo vilnietė Deimantė Stankutė.

Rungtynių statistika

Šiaulių „Klevas-Joma“ - Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Archyvų sistemos“ 2:1 (1:1)
Įvarčiai: Benita Norvaišaitė (13), Iveta Launikonytė (65); Monika Ivanauskaitė (7).
Žalioji kortelė: Auksė Paltarokaitė (65; „Žuvėdra-Archyvų sistemos“).