Borisas Sockis – Lietuvos žolės riedulio federacijos valdybos narys, Lietuvos žolės riedulio federacijos teisėjų komiteto narys, LŽRF juridinės-disciplinarinės komisijos pirmininkas, Europos žolės riedulio federacijos komisaras – inspektorius.
20221015 Alfredas Pliadis AL6 7959

Matant sparčiai mažėjantį vaikų susidomėjimą žolės rieduliu, paklausus B. Sockio nuomonės apie tai, gautas atsakymas, kad „ labai mažėja vaikų, lankančių sportą, ne tik žolės riedulį, bet ir kitus, tačiau šis sportas nėra populiarus, kaip futbolas ar krepšinis, vaikai darosi nesuinteresuoti žaisti.“

Gegužės mėnesio pradžioje vyko Lietuvos žolės riedulio lygos U-12 mergaičių Pietų zonos varžybos, buvo sužaista I etapo 1 serijos 6 rungtynės, kuriuose vyr. teisėjo pareigas atliko B. Sockis. Buvo paklausta „ar tarp mergaičių kažkuri išsiskyrė ypatingais gabumais?“. Vyr. teisėjas atkreipė dėmesį į Širvintų jaunąsias žaidėjas Paliną Fedotovą, kuri pelnė 10 įvarčių, ji žaidžia Lietuvos moterų čempionate! Kotryna Naprytė, kuri pelnė 8 įvarčius. Panevėžio komandoje pasižymėjo Kornelija Bajorūnaitė ir Armantė Voiškaitė.

Paklausus apie jaunuosius teisėjus, B. Sockis pakomentavo, kad jaunųjų teisėjų yra, tačiau jie sunkiai įsilieja į teisėjų gretas, trūksta seminarų bei mokymų. Širvintose auga geros jaunosios teisėjos Andrėja Jarmalavičiūtė ir Deimantė Vietrinaitė. 

B. Sockis, remdamasis savo patirtimi, pakomentavo:
„Specializuotų žolės riedulio sintetinės dangos aikščių trūkumas šalyje, paseno Šiaulių sintetinė danga, Vilniuje prasta laistymo sistema, Rudaminos aikštė su smėliu neatitinka šiuolaikinių standartų. Aukštą meistriškumą pasiekę riedulininkai dėl darbų nesitreniruoja 2-3 kart savaitėje su savo komandomis, o paprastai susirenka tik į čempionato rungtynes. Dėl to kenčia žaidėjų meistriškumas ir tai atsiliepia rinktinės žaidime.“

Dėkojame Borisui Sockiui už tokį nuoširdų interviu!