Lozanna, Šveicarija: Moterų žolės riedulys yra nuolatinė Vasaros Olimpinių žaidynių dalis nuo 1980 m. Maskvos olimpinių žaidynių. Per 11 žaidynių nuo 1980 metų moterų žolės riedulys buvo žaidžiamas kiekviename renginyje ir sukūrė neįtikėtinų momentų aikštelėje, kai 6 skirtingos šalys pelnė aukso medalius per visą konkurso istoriją! Prisijunkite prie mūsų, kai giliai pasinersime į kai kuriuos statistinius duomenis, kurie pasakoja moterų žolės riedulio Olimpinių žaidynių istoriją...

Bet koks statistinis žvilgsnis į Olimpines žaidynes turi prasidėti nuo sėkmingiausios komandos žaidynių istorijoje apžvalgos. Moterų žolės riedulyje per Olimpines žaidynes: Nyderlandai yra sėkmingiausia komanda konkurso istorijoje, laimėjusi medalius 9, įskaitant 4 aukso medalius, 2 sidabro medalius ir 3 bronzos medalius. Su trimis aukso medaliais ir vienu sidabro medaliu per pastarąsias keturias Olimpines žaidynes, Nyderlandai buvo beveik nesustabdomi per pastaruosius du dešimtmečius.

Australija yra antra sėkmingiausia komanda moterų Olimpinių žolės riedulio istorijoje, su 3 aukso medaliais laimėtais 1988 m. Seulo, 1996 m. Atlantos ir 2002 m. Sidnėjaus žaidynėse. Keista, kad be savo trijų aukso medalių pergalių, Australija niekada nebuvo ant podiumo per Olimpines žaidynes.

Zimbabvė (1980 m. Maskva), Ispanija (1992 m. Barselona), Vokietija (2004 m. Atėnai) ir Didžioji Britanija (2016 m. Rio) yra kitos keturios komandos, laimėjusios aukso medalį moterų žolės riedulyje per Olimpines žaidynes. Po Nyderlandų, Argentina iš tikrųjų turi daugiausiai laimėtų medalių moterų Olimpiniame žolės riedulyje – 5 medaliai, bet dar neturi aukso medalio, turėdama tris sidabro medalius ir du bronzos medalius. Pietų Korėja yra sėkmingiausia komanda iš Azijos, turinti du sidabro medalius, laimėtus XX amžiaus pabaigoje.

Nyderlandai turi rekordą dėl daugiausiai įvarčių įmuštų varžybose, su 166 įvarčiais per 67 rungtynes, o Australija su 146 įvarčiais per 61 rungtynes. Nyderlandai taip pat turi rekordą dėl daugiausiai įvarčių įmuštų per vieną žaidynių leidinį, su savo 29 įvarčiais per 2020 m. Tokijo žaidynes, pranokdami Australijos rekordą su 27 įvarčiais iš 1996 m. Atlantos žaidynių.

Moterų žolės riedulys per Olimpines žaidynes 2008 m. Pekine nustatė rekordą dėl daugiausiai įvarčių įmuštų per vieną žaidynių leidinį su iš viso 149 įvarčiais per 38 rungtynes, vidutiniškai beveik 4 įvarčiai per rungtynes! Įspūdingai, Nyderlandai, Australija, Argentina, Kinija, Vokietija ir Korėja, sugebėjo įmušti po 15 ar daugiau įvarčių per 2008 metų žaidynes!

Nyderlandų atstovė Maartje Paumen, laikoma viena iš geriausių "drag flick" įgūdžio atstovių, turi rekordą dėl daugiausiai įvarčių įmuštų moterų žolės riedulyje per Olimpines žaidynes su 19 įvarčiais. Ji taip pat turi rekordą dėl daugiausiai įvarčių, įmušusi 11 įvarčių per 7 rungtynes per 2008 m. Pekino žaidynes!

Vokietijos žolės riedulio žvaigždė Natascha Keller yra vienintelė moterų žolės riedulio žaidėja, dalyvavusi 5 Olimpininėse žaidynėse. Ji pirmą kartą pasirodė 1996 m. Atlantoje ir dalyvavo kiekviename kitame Olimpinių žaidynių etape. Ji buvo dalis istorinės Vokietijos komandos, laimėjusios aukso medalį 2004 m. Atėnų olimpinėse žaidynėse ir sukūrė istoriją, kai tapo pirmąja Vokietijos žolės riedulio žaidėja, kuri tarnavo kaip vėliavnešė per Olimpines žaidynes, kai vedė Vokietijos delegaciją per 2012 m. Londono Olimpines žaidynes, savo paskutiniame pasirodyme.