Olandijos sostinėje Amsterdame baigėsi 2017 metų Europos žolės riedulio čempionatas. Įdomu, kad tiek vyrų, tiek moterų didžiuosiuose finaluose susitiko Olandijos ir Belgijos rinktinės, o dėl trečiųjų vietų kovojo Anglijos ir Vokietijos komandos.

20989099 1890093101310709 3981865391984922593 o

Vilma Bagdanskienė teisėjavo Europos čempionate.

Abu finalus laimėjo šeimininkų atstovai: moterys - 3:0, vyrai - 4:2. Tuo metu bronzos medaliai atiteko Anglijos komandoms: merginos įveikė vokietes 2:0, vaikinai - 4:2.

para tauresAmsterdame buvo surengas ir pirmasis neįgaliųjų žolės riedulio Europos čempionatas. Įdomu, kad šio turnyro prizininkams įteiktos taurės ir medaliai buvo pagaminti Lietuvoje bendradarbiaujant įmonėms „Alpera“ ir „Sėkmės Zigzagas“. Pirmajame para žolės riedulio čempionate dalyvavo 12 komandų, o ant prizininkų pakylos išsirikiavo Anglijos, Olandijos ir Portugalijos riedulininkai.

Europos čempionato pagrindinėse kovose buvo matoma joms vadovavusi teisėja iš Šiaulių Vilma Bagdanskienė, o Ugnė Cmeliauskaitė dalyvavo Europos žolės riedulio federacijos (EHF) jaunųjų lyderių festivalyje. Pastarajame renginyje itin daug dėmesio susilaukė Lietuvos atstovės pristatymas apie Viniaus „Žuvėdros“ veiklą.

„Ugnė buvo pasiruošusi finaliniam etapui geriausiai, valdė visą 80 žmonių auditoriją puikia anglu kalba ir bendravimu. Pasakodama apie projektą ji vaikščiojo tarp žmonių ir su šypsena pristatinėjo klubo veiklą. Kiti penki pranešimus skaitę jaunieji lideriai buvo susikaustę, stovėjo prie ekrano. Tokia laisva ir betarpiška Ugnės maniera sužavėjo visus žolės riedulio specialistus, - dalinosi įspūdžiais Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas, Amsterdame dalyvavęs Europos žolės riedulio federacijos generalinėje asamblėjoje. - Per pertrauką daugelio šalių žolės riedulio federacijų prezidentai sveikino, sakė, kad forumo nugalėtoja turi būti Lietuvos atstovė. Vis dėlto nugalėtoju buvo išrinktas Belgijos HF klubo atstovas, kurio projekto pristatyme buvo daug kalbama apie neįgaliųjų riedulio vystymą. Vis dėlto labai malonu matyti Ugnę tarp šešių geriausiųjų iš 30 forumo dalyvių.“

Be to, Amsterdame vykusiame EHF teisėjų, komisarų ir teisėjų vadovų seminare dalyvavo Kamilė Mockaitytė (Kelmė), Lukas Bučmis (Šiauliai) ir Inga Jankova (Vilnius), o EHF ir „Sportways“ vaikų stovykloje (Lietuvos delegacijos vadovė - Monika Ivanauskaitė)  - Ernestas Ustinovičius (Vilnius), Rafalas Stankevičius (Rudamina), Paulina Pumputytė (Širvintos), Viktorija Bogdanova (Šiauliai) ir Emilija Petrošiūtė (Kaunas).