Birželio 2 - 5 dienomis Šiauliuose vyks 2017 metų Europos moterų žolės riedulio klubų „Challenge I“ taurės varžybos, kuriose Lietuvai, tradiciškai, atstovaus daugkartinės šalies čempionės Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ riedulininkės.

unnamed

Penktadienį prasidėsiančiame tarptautiniame turnyre varžysis septyni Europos moterų žolės riedulio klubai. „Challange I“ trofėjų be šiauliečių sieks iškovoti „Dinamo-Giproniiaviaprom“ ekipa iš Rusijos, „Swansea City LHC“ iš Velso, „Parc HC Auderghem“ iš Belgijos, „SK Slavia Prague“ iš Čekijos, „HC Universitario Catania“ iš Italijos bei „Douai HC“ riedulininkės iš Prancūzijos.

„Gintra-Strektė-Universitetas“ visai neseniai – praėjusį vasarį turėjo taip pat rimtą išbandymą Europos fronte, tiesa, šiaulietės tuomet varžsėi Šiaulių arenoje vykusiose uždarų patalpų „Trophy“ taurės varžybose ir lietuvaitėms pritrūko sėkmės – Vaidoto Vaičeliūno auklėtinės paskutinėse rungtynėse nusileido čempionėmis tapusioms ukrainietėms MSC „Sumchanka“ riedulininkėms ir liko be medalių.
Šį kartą Lietuvos čempionės nesiruošia kartoti praeities klaidų ir į tribūnas komandos palaikyti susirinkusiems aistruoliams žada padovanoti gražių įvarčių, pergalių bei, svarbiausia, medalius.

Antrą kartą per pusmetį tarptautinio moterų riedulio renginio, kurių organizavimui keliami išties aukšti reikalavimai, atsakomybę prisiėmusios Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ komandos direktorė Joana Gaidamavičienė teigė, jog malonu kai varžybos vyksta savame mieste, prie savų sirgalių palaikymo, tačiau pabrėžė, kad šis procesas reikalauja ir nemažai išteklių.

„Visuomet iš pradžių gavus teisę rengti varžybas namuose apsidžiaugiame, nes galime sėkmingai populiarinti žolės riedulio sporto šaką Lietuvoje, Šiauliuose, taip pat tai suteikia galimybę rungtyniauti kaip sakoma tarp savų sienų, tačiau visame tame yra ir nemažai rūpesčių. Galbūt daug kam atrodo, kad žolės riedulio sporto šaka yra daugiau megėjiška ir varžybų organizavimui aukšti reikalavimai nekeliami, tačiau iš tiesų turime išpildyti daug įvairiausių procedūrinių pareigų, atitikti kokybės standartus, visa tai reikalauja nemažai finansinių ir žmogiškųjų išteklių. Esame šios sporto šakos entuziastai, darome viską, kad žolės riedulys Šiauliuose ir Lietuvoje gyvuotų aukščiausiame lygyje, bet norėtųsi, kad tarptautinėms varžyboms būtų skiriamas didesnis žiniasklaidos, atitinkamų atstovų ir apskritai visų tautiečių dėmesys. Juk giname Lietuvos garbę, varžomės su stipriausiais Europos klubais, todėl bet kokį palaikymą labai vertiname“, - sakė buvusi komandos žaidėja, šiuo metu komandos direktorės pareigas einanti J. Gaidamavičienė.

Klubo direktorė taip pat pridūrė, kad miestui toks renginys yra naudingas ir iš turizmo vystymo pusės, kadangi Šiauliuose varžybų metų apsilankys per 200 svečių iš įvairių Europos šalių.

„Gintros-Strektės-Universiteto“ komanda kviečia visus į Šiaulių žolės riedulio stadione birželio 2 – 5 dienomis vyksiančias varžybas. Tribūnas sporto aistruoliai galės pildyti be jokio mokesčio – visi norintys stebėti varžybas ir palaikyti šiaulietes bus įleidžiami nemokamai.

Turnyro tvarkaraštis

Birželio 2 diena
12:15 „Dinamo-Giproniiaviaprom“ - „Douai“
14:30 „Slavia“ - „Catania“
16:45 „Gintra-Strektė-Universitetas“ - „Parc HC Auderghem“

Birželio 3 diena
12:15 „Douai“ - „Catania“
14:30 „Slavia“ - „Dinamo-Giproniiaviaprom“
16:45 „Swansea City“ - „Gintra-Strektė-Universitetas“

Birželio 4 diena
12:15 „Dinamo-Giproniiaviaprom“ - „Catania“
14:30 „Douai“ - „Slavia“
16:45 „Parc HC Auderghem“ - „Swansea City“

Birželio 5 diena
10:00 A3 - B4
12:15 B1 - A2
14:30 A1 -B2