Pasibaigusiame 2016 metų Europos mažojo žolės riedulio (5 prieš 5) jaunučių (iki 16 metų) C grupės čempionate bronzos medaliais pasipuošė ir Lietuvos vaikinų rinktinės nariai. Jie mažajame finale įspūdingu stiliumi net 7:2 (1:2, 3:0, 3:0) sutriuškino Danijos riedulininkus.


Grupės varžybose lietuviai pralaimėjo danams 1:2, o mažojo finalo pradžia nieko gero taip pat nežadėjo.

Varžovai 5 ir 6 min. pelnė įvarčius ir įgijo 2 įvarčių pranašumą. Vis dėlto šį kartą viskas gana greitai apsivertė aukštyn kojomis. 9 min. Laimonas Aleknavičius rezultatą sušvelnino, o 11 min. ir išlygino.

18 min. Deivydas Barzinskas pirmą kartą išvedė Lietuvos rinktinę į priekį, o 20 min. L. Aleknavičius pelnė savo trečiąjį įvartį.

Trečiajame kėlinyje A. Aleknavičius ir D. Barzinskas pelnė po dar vieną įvartį, bet tašką rungtynėse 29 min. padėjo Lukas Sapitavičius.

Per pirmąsias dienos rungtynes, kurios nieko nelėmė turnyro lentelėje, lietuviai sužaidė lygiosiomis 5:5 (2:1, 2:1, 1:3) su Baltarusijos riedulininkais. Tuomet mūsų komandai 3 įvarčius pelnė Lukas Janukaitis (5, 7, 12), po 1 - L. Aleknavičius (17) ir Povilas Lakštauskas (23).

Baltarusiai dar prieš šias rungtynes buvo užsitikrinę vietą finale, kuriame teko susitikti su Velso rinktine. Finalo pagrindinis laikas po dramatiškos kovos baigėsi lygiosiomis 5:5, o baudinių seriją 2:0 laimėjo Velso ekipa.

Per apdovanojimų ceremoniją lietuviai buvo apdovanoti ne tik už komandinius rezultatus. Specialistų sprendimu geriausio vartininko prizas buvo įteiktas mūsiškiam Lukui Raznauskui.

VISA TURNYRO STATISTIKA

7-asis lietuvių įvartis į danų vartus:



Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio Romualdo Chmeliausko komentaras po turnyro: