Vilniuje vykstančio 2016 metų Europos mažojo žolės riedulio 5 prieš 5 jaunučių (iki 16 metų) C grupės čempionato antroji diena Lietuvos komandoms nebuvo itin sėkminga.


A. Jankovskytės nuotr.

Merginos dieną pradėjo kiek netikėtu pralaimėjimu 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) pirmąją dieną dukart beviltiškai varžovėms pralaimėjusioms ukrainietėms. Viešnios per šias rungtynes savo įvarčius pelnė pirmąją ir paskutiniąją rungtynių minutę. Mūsų komandai Viktorija Bogdanova rezultatą buvo išlyginusi 11 min.

Nieko gero nežadėjo ir antrųjų rungtynių su Velso rinktine pradžia. varžovės pirmąjį kėlinį laimėjo net 3:0, tačiau Lietuvos ekipa sugebėjo atsitiesti ir išplėšti lygiąsias 3:3 (0:3, 1:0, 2:0). Antrajame kėlinyje skirtumą sušvelnino Kamilė Liekytė (14), o trečiajame jį iki minimumo sumažino Karolina Urbonavičiūtė (23). Paskutinį rungtynių įvartį, išgelbėjusį Lietuvos ekipą nuo pralaimėjimo, 29 min. pelnė Paulina Pumputytė.

Per kitas penktadienio rungtynes Baltarusijos rinktinė sutriuškino velsietes 9:2, o ukrainietes - 8:0.

Po 4 turų Baltarusijos ekipa yra tvirta lyderė, laimėjusi visas žaistas rungtynes ir turinti 12 taškų. Velso ir Lietuvos ekipos turi po 4 taškus, Ukrainos - 3.

Merginų turnyro dalyvės rungtyniauja 2 ratų sistema, o 2 stipriausios komandos kitais metais grumsis Europos elito divizione.

Šeštadienį Lietuvos rinktinė varžybas užbaigs mačais su Baltarusijos (9.30 val.) ir Ukrainos (13.45) rinktinėmis.

Vaikinų turnyre Lietuvos ekipa šiandien sužaidė tik vienerias rungtynes ir per jas po atkaklios kovos 5:8 (1:2, 2:3, 2:2) pralaimėjo Velso komandai.

Lietuvos rinktinę 4 min. išvedė į priekį Laimonas Aleknavičius, bet į šį smūgį Velso ekipa atsakė net 4 įvarčiais iš eilės.

Intrigą į rungtynes sugrąžino tas pats L. Aleknavičius ir Povilas Lakštauskas, kuriems pavyko pasižymėti 18 ir 19 min. Deja, jau po kelių akimirkų velsiečiai susigrąžino 2 įvarčių pranašumą.

Pusę trečiojo kėlinio aikštėje buvo ramu, o per paskutiniąsias 3 min. žiūrovai išvydo net 5 įvarčius. 27 min. skirtumą dar kartą iki minimumo sumažino Lukas Sapitavičius, bet tą pačią minutę varžovai pasižymėjo dukart ir įgijo lemiamą pranašumą - 4:7.

28 min. L. Aleknavičius pelnė savo trečiąjį įvartį, bet paskutinis žodis 30 min. ir vėl priklausė varžovams.

Per kitas penktadienio rungtynes baltarusiai sutriuškino suomius 18:0 ir įvaikė danus 8:5, o velsiečiai nepaliko vilčių suomiams rezultatu 16:0.

Šeštadienį 10.30 val. Lietuvos komanda žais paskutiniąsias pirmojo etapo rungtynes su Baltarusijos ekipa, tačiau jau aišku, kad šių rungtynių baigtis jokios įtakos galutiniams komandų rezultatams neturės.

Velso komanda po 4 rungtynių ir Baltarusijos po 3 mačų turi po 9 taškus ir jau dabar aišku, kad būtent jos 16 val. kovos turnyro finale. 15 val. mažajame finale turėtų susitikti Lietuvos ir Danijos rinktinės, jei ryte suomiai nepateiks sensacijos ir nesutriuškins danų labai dideliu skirtumu.

Išsamią statistiką ir rungtynių protokolus galite rasti oficialiuose čempionato tinklalapiuose: