LŽRF rinkodaros komiteto pirmininkas Tomas Kriščiūnas ir trys treneriai - Donata Grigienė, Jūratė Juodytė bei Maksimas Tarasovas - pagal EHF ir Olandijos žolės riedulio federacijų programą lankėsi Olandijoje ir sėmėsi žinių.

Mūsų atstovai vyko į Bredą, kurioje yra 3 žolės riedulio klubai. Lietuviai stažavosi didžiausiame - „Push“, turinčiame 2500 narių. Kiti miesto klubai turi 1800 ir 900 narių.

Pasak T. Kriščiūno, Olandijos klubo administracijoje yra tik vienas apmokamas darbuotojas - direktorius. Taip pat yra apmokamas vaikų trenerių darbas. Visi kiti žmonės klube - savanoriai. Be to, visi moka metinį nario mokestį: jaunesnieji - 270 eurų metams, vyresnieji - 350.

„Push“ turi 7 aikštes, Bredos miestas prisideda tik tuo, kad yra 99 metams išnuomojęs žemę, kurioje vystoma infrastruktūra.

Be to, klubo patalpose veikia kavinė, sugeneruojanti per metus apie 200 tūkst. eurų. Dar 100 tūkst. aukščiausio lygio komandoms skiria rėmėjai. „Push“ moterų ekipa žaidžia aukščiausiame Olandijos divizione, o vyrų - pirmajame.

„Iš pokalbių su vadybininkais, treneriais, žaidėjais supratau, kad visko pradžia yra vaikų treneriai. Po to - infrastruktūra ir inventorius“, - sakė T. Kriščiūnas.

Stažuotės metu mūsų treneriai klausėsi įvairių paskaitų, nepraleido nė vienos treniruotės ir domėjosi visomis smulkmenomis.

Dar vienas įdomus olandų metodikos niuansas - taisyklių ir teisėjavimo egzaminai, kuriuos laiko visi vaikai.

„Taip jie geriau suvokia taisykles ir įgyja daugiau pagarbos teisėjams. Jei žaidėjas yra nuolat nedrausmingas, renka korteles, jį kviečiasi klubo vadovas ir komisija, siūlo psichologo pagalbą. Taip klubas auklėja kultūringus ir sąmoningus piliečius, - sakė T. Kriščiūnas. - Ir dar kartą pasikartosiu, visko esmė ir pagrindas yra geri vaikų treneriai, kurie tinkamai apmokami ir didžiuojasi savo darbu. Matyt, LŽRF, vykdomajam komitetui ir visai Lietuvos žolės riedulio bendruomenei reikia šioje srityje ilgalaikės strategijos.“