Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ riedulininkės per Europos uždarų patalpų žolės riedulio klubų Čempionių taurės elito grupės I etapo paskutiniąsias rungtynes nugalėjo Sumų „Sumčanką“ (Ukraina) 3:1 (1:1), bet tarp 4 stipriausių žemyno klubų nepateko.

Kelią į turnyro pusfinalį mūsiškėms užkirto Austrijos čempionės iš Vienos „Arminen“ klubo, per pirmąsias šeštadienio rungtynes 3:2 (0:1) nugalėjusios Madrido „Club Campo“ merginas. Ispanės dar penktadienį buvo užsitikrinusios pirmąją vietą grupėje ir galėjo sau leisti kiek pataupyti jėgas.

Tad dar prieš „Gintros-Strektės-Universiteto“ ir „Sumčankos“ rungtynių pradžią buvo aišku, kad Madrido klubas pirmąjį etapą baigs turėdamas 11 taškų ir pirmąją vietą, o Vienos ekipa su 9 taškais liks antra.

Šiaulių ir Sumų komandoms beliko kovoti dėl „auksinių“ taškų, kuriuos komanda nusineš į naują grupę, kovosiančią dėl išlikimo elito divizione su kitos grupės dviem silpniausiomis ekipomis.

Priešingai nei per pirmąsias dvejas rungtynes, šį kartą jau Lietuvos čempionės pirmosios pelnė įvartį, kai 6 min. po mažojo kampinio pasižymėjo Jūratė Juodytė.

Vis dėlto iš karto po pertraukos (23 min.) ukrainietės rezultatą išlygino ir jis nesikeitė iki 32 min. Tuomet „Gintra-Strektė-Universitetas“ pelnė teisę mušti dar vieną mažąjį kampinį, kurį taikliu metimu vėl užbaigė rezultatyviausia šiauliečių žaidėja J. Juodytė. Tai buvo jau ketvirtasis jos įvartis turnyre.

Tašką rungtynėse 35 min. padėjo Samanta Jakovlevaitė, įvarčiu iš žaidimo įtvirtinusi šiauliečių pranašumą.

RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Pirmojo etapo B grupės varžybas Šiaulių klubas baigė turėdamas 8 taškus, o Sumų ekipa liko su 4 taškais.

Antrajame etape Lietuvos ir Ukrainos čempionėms tikrai teks susitikti su A grupės barjero neperžengusia stipriausia Olandijos komanda - Utrechto „Kampong“. Ji grupėje pralaimėjo Diuseldorfo „Dusseldorfer“ (Vokietija) net 0:6 (0:2), šeimininkų „Minsk“ (Baltarusija) - 2:5 (1:1) ir pirmąjį etapą užbaigs dvikova su Prahos „Slavia“ (Čekija). Pirmąją vietą A grupėje užsitikrino vokietės, o į antrąją dar pretenduoja Baltarusijos ir Čekijos komandos. Būtent su viena jų šiandien 16.10 val. ir žais pirmąsias antrojo etapo rungtynes „Gintra-Strektė-Universitetas“.

OFICIALUS TURNYRO TINKLALAPIS

Čempionato antrosios dienos rungtynių tiesioginė transliacija vyksta čia: