Lietuvos vyrų žolės riedulio sostine ilgai buvęs Panevėžys sugrįš į šios sporto šakos žemėlapį. Tai paaiškėjo per Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko ir Tarybos nario, Socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto nario Arūno Balčiūno susitikimą su Lietuvos žolės riedulio federacijos (LŽRF) prezidentu Leonardu Čaikausku, šios sporto šakos treneriais ir entuziastais.


„Panevėžio“ vyrų komanda yra ilgametė Lietuvos čempionė, tačiau pastaraisiais metais vis dar sportuojantys panevėžiečiai rungtyniauja Vilniaus „Ardo-Rudaminos“ ekipoje.

„Džiugu matyti žolės riedulio entuziastus, kurie pasirengę atkurti šią sporto šaką. Matau didelį LŽRF palaikymą, tad pagal galimybes prisidėsime ir mes. Tikiu, kad dar šiemet pamatysime ir kovojančią Panevėžio vyrų komandą“, - sakė miesto meras R. Račkauskas.

LŽRF patvirtino, kad priimtų panevėžiečių komandą į šių metų uždarų patalpų čempionato B divizioną, o vėliau komanda galėtų dalyvauti didžiojo riedulio čempionate.

Taip pat LŽRF įsipareigojo skirti 20 lazdų, 20 kamuoliukų, vartininko aprangą, treniruočių stovelių komplektą vaikų komandos veiklos pradžiai. Be to, prižadėta treneriui apmokėti 2016 metais vyksiančių seminarų dalyvio mokestį.

„Labai smagu, kad Panevėžys parodė iniciatyvą, kad veiklus miesto meras mielai ją priėmė ir yra pasirengęs padėti. Žavi Panevėžio planai įrengti keletą naujų dirbtinės dangos aikščių, jose savo vietą tikrai ras ir žolės riedulys. Lietuvos žolės riedulio šeimai žaidimo sugrįžimas į Panevėžį yra viena didžiausių pastarųjų metų naujienų ir tikrai labai didelė šventė“, - sakė LŽRF prezidentas L. Čaikauskas.

Artimiausiu metu taip pat bus dedamos pastangos siekiant atgaivinti žolės riedulį Kėdainiuose, yra galimybių sustiprinti ir padėtį Kaune.

„Visada tokie dalykai atsiremia į entuziastus. Jei yra mieste aktyvus žmogus, atsiranda ir veikla, ir komandos, ir susidomėjimas. Kviečiu po įvairius miestus išsibarsčiusius buvusius žolės riedulio žaidėjus, trenerius kreiptis į LŽRF ir kartu vystyti mūsų mylimą sporto šaką naujuose taškuose. Visos iniciatyvos yra laukiamos, esame pasirengę pagal galimybes padėti ir prisidėti. Svarbiausia - noras“, - tvirtino LŽRF vadovas.