Lietuvos moterų rinktinė antrąsias rungtynes Europos moterų uždarų patalpų riedulio II diviziono čempionate Šiauliuose su Šveicarijos ekipa baigė lygiosiomis 3:3 (1:2).

Rungtynės mūsų komandai ir vėl prasidėjo labai nesėkmingai. Jau 8 min. Šveicarijos rinktinės lyderė Stephanie Walti po mažojo kampinio išvedė savo komandą į priekį, o 12-ąją minutę po greitos atakos Marina Gysin padidino viešnių pranašumą.

Vis dėlto jau po 3 min. Dovilė Kuklienė rezultatą sušvelnino.

Antrąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo ryžtingai, bet visas pastangas 25 minutę sugriovė dar vienas Šveicarijos rinktinės įvartis.

Tuomet mūsų ekipa pakilo į lemiamą šturmą ir ėmė kurti progas įvarčiui pelnyti. Tą padaryti pavyko tik 35 minutę, kai sumaištyje prie vartų Donata Grigienė vis dėlto įmušė kamuoliuką į vartus.

Likus žaisti 1 min. 44 sek. Lietuvos rinktinės galimybės, atrodė, sužlugo, kai ta pati D. Grigienė buvo nubausta žaliąja kortele ir turėjo minutei palikti aikštę. Vis dėlto net ir būdamos mažumoje mūsiškės sugebėjo uždirbti mažąjį kampinį, po kurio tik truputį tikslumo pritrūko D. Kuklienei.

Išsigelbėti nuo pralaimėjimo Lietuvos komandai pavyko paskutinėmis sekundėmis, kai varžovių žaidėja koja sustabdė į vartus skriejusį kamuoliuką. Į šveicarių vartus buvo skirtas baudinys, kurį įvarčiu pavertė D. Grigienė.

Paskutinėje viešnių atakoje mūsų komandą nuo įvarčio dar išgelbėjo antroji ekipos vartininkė Olga Maksimovič.

„Tai buvo rungtynės su laiminga pabaiga, - po mačo atsikvėpė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Vaidotas Vaičeliūnas. - Manau, antrajame kėlinyje į Šveicarijos rinktinės turėjo būti skirtas dar vienas 7 metrų baudinys, nes varžovės taip pat sustabdė kamuoliuką koja.

Reikia pasakyti, kad žaidžiame su baime tol kol varžovės mus priremia prie sienos. Tik tada pradedame žaisti savo žaidimą.

Šios lygiosios mums yra geras ženklas, nes buvome pralaimėję keletą kontrolinių rungtynių, nepavyko ir pirmosios rungtynės čempionate su belgėmis.

Rytojaus rungtynės su Velso rinktine bus labai sunkios. Šis komanda itin galingai žaidžia pirmąjį kėlinį. Šveicarėms jos pralaimėjo 2:3, bet po pirmojo kėlinio buvo priekyje 2:0. Per antrąsias rungtynes jos taip pat puikiai sužaidė ir su belgėmis. Bus sunku, bet reikia laimėti, to ir sieksime.“

Europos čempionato B grupėje dabar Šveicarijos rinktinė turi 4 taškus, Belgijos ir Velso - po 3, Lietuvos - 1.

Šeštadienį mūsų ekipa su Velso rinktine susitiks 11 val. 20 min. Pergalės atveju mūsų ekipa išsaugotų galimybes prasibrauti į čempionato pusfinalį.

Visi turnyro rezultatai - tinklalapyje http://lithuania2014.zoles-riedulys.lt/