Jau penktadienį Šiaulių arenoje užvirs Europos moterų riedulio II diviziono čempionato kovos. Lietuvos rinktinė, nepaisant traumų, ketina grumtis dėl aukščiausių vietų ir kelialapio į I divizioną.

Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje LŽRF prezidentas Leonardas Čaikauskas pasakojo, kad organizaciniai darbai atlikti gerai, Šiauliai jau yra pasirengę priimti visas Europos čempionato dalyves.

„Arena prieš čempionatą įsigijo dangą, todėl jos nebereikia skolintis iš rankinio federacijos. Ant tos dangos Šiauliuose bus galima rengti ne tik riedulio, bet ir salės futbolo, rankinio, tinklinio varžybas. Arena puiki, visi tą žino, tas neabejojame, kad svečiai viskuo liks patenkinti. Vienintelis užsieniečius neraminantis dalykas - mūsų šalį užpuolę šalčiai“, - pasakojo LŽRF vadovas.

Paklaustas apie žiūrovus, ar sulauks jų riedulininkių kovos, L. Čaikauskas buvo nusiteikęs optimistiškai.

„Tai jau ne pirmas riedulio turnyras Šiaulių arenoje. Praeitą kartą lemiamas kovas stebėjo apie 3500 žmonių. Tai yra labai geras rodiklis ne tik rieduliui, juo džiaugtųsi ir Šiaulių krepšininkai. Pakvietėme į varžybas moksleivius, studentus, globos namų auklėtinius, atvyks žolės riedulio pasaulio atstovai iš visos Lietuvos. Neabejoju, kad apsilankys varžybose ir kiti šiauliečiai. Vienos dienos bilietas kainuoja 6 litus, 3 dienų abonementas - 12 litų. Tai nėra daug“, - sakė LŽRF prezidentas.

Jis taip pat pažymėjo, kad organizacine prasme antrojo diviziono čempionatas tikrai nenusileis pirmajam. O galbūt ir lenks.

„Džiaugiuosi, kad prie renginio prisidėjo kompanija „Vostok Europe“. Trys geriausios čempionato žaidėjos bus apdovanotos šios kompanijos įsteigtais prizais - 1100 litų vertės laikrodžiais. Tokių prizų neteko matyti ir daug aukštesnio lygio turnyruose“, - teigė L. Čaikauskas.

Vienas Lietuvos rinktinės trenerių Rimantas Čaikauskas teigė, kad mūsų ekipai labai didelė netektis - traumą patyrusi Simona Grubliauskaitė. Tačiau treneris neabejojo, kad komanda yra pakankamai stipri ir kovos dėl kelialapio į I divizioną.

„Visose komandose yra jaunų žaidėjų, mūsų ekipoje amžiaus skirtumas - nedidelis. Manau, turėtume pasirodyti neblogai ir patekti į pusfinalį. O ten jau matysime“, - prognozavo treneris.

Viena pagrindinių rinktinės žaidėjų Ugnė Chmeliauskaitė džiaugėsi, kad komandoje yra vyresnių riedulininkių - tokių kaip Dovilė Kuklienė ar Donata Grigienė.

„Smagu, kad tokios žaidėjos kaip Dovilė po motinystės atostogų grįžta į riedulį, kovoja, rodo pavyzdį, pataria. Jaunesnėms žaidėjoms taip yra labai naudinga“, - tvirtino Lietuvos rinktinės narė.

D. Kuklienei į spaudos konferenciją teko atvykti su sūnumi, nes jos vyras, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas Mantas Kuklys netikėtai turėjo išvykti į peržiūrą Čekijos klube.

„Lietuvos rinktinėje yra labai gera atmosfera, šaunus kolektyvas. Per kontrolines rungtynes ne viskas pavyko gerai, bet dar turime keletą dienų trūkumams ištaisyti. Esu nusiteikusi optimistiškai, tikiu, kad Europos čempionate pasirodysime gerai“, - tikino Lietuvos rinktinės senbuvė.

2014 metų Europos II diviziono uždarų patalpų čempionatas vyks sausio 24-26 dienomis. Lietuvos rinktinė turnyro B grupėje susitiks su Belgijos, Šveicarijos ir Velso rinktinėmis. A grupėje kovos Rusijos, Slovakijos, Škotijos ir Ukrainos ekipos. Dvi stipriausios turnyro komandos pelnys kelialapius į I divizioną, o dvi silpniausios iškris į III divizioną.

Turnyro tvarkaraštį, teisėjų sąrašą ir kita oficialią informaciją rasite oficialiame čempionato tinklalapyje http://lithuania2014.zoles-riedulys.lt.