Lietuvos moterų žolės riedulio rinktinė dėl kelialapio į Europos uždarų patalpų riedulio elito čempionatą kovos namie. 2014-ųjų Senojo žemyno antrojo diviziono (EuroHockey Indoor Championship II) kovos sausio 24-26 dienomis vyks Šiaulių arenoje.

Kartu su mūsų komanda dėl dviejų vietų elito grupėje grumsis Belgijos, Slovakijos, Škotijos, Šveicarijos, Rusijos, Ukrainos ir Velso nacionalinės komandos.

Sausio 24-26 dienomis vyks ir Europos I bei III divizionų čempionatai. Elito grupėje Prahoje (Čekija) dėl stipriausios komandos vardo kovos Anglijos, Austrijos, Baltarusijos, Čekijos, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos ir Vokietijos rinktinės. III diviziono kovos vyks Porece (Kroatija), ten jėgas išbandys Bulgarijos, Gruzijos, Kroatijos, Portugalijos, Švedijos ir Turkijos komandos.

Vaidoto Vaičeliūno vadovaujama Lietuvos rinktinė Šiauliuose vyksiančio čempionato B grupėje sustiks su Belgijos, Šveicarijos ir Velso ekipomis. Sausio 24-ąją mūsiškės susitiks su belgėmis (12.50 val.) ir šveicarėmis (19.00 val.), o sausio 25-ąją - su velsietėmis (11.20).

Vėliau komandos bus suskirstytos į dvi naujas grupes, kurios kovos dėl 1-4 ir 5-8 vietų.

Lietuvos žolės riedulio federacija (LŽRF) įvairių amžiaus grupių Europos čempionatus rengia nuo 2002 metų, kuomet tik pastatytame Šiaulių žolės riedulio stadione buvo surengtas Europos 18-mečių merginų čempionatas.

LŽRF prezidentas Leonardas Čaikauskas tikisi, kad mūsų komanda Europos čempionate kovos dėl aukščiausių vietų.

- Prezidente, kaip sekasi pasirengimas Europos čempionatui?

- Viskas vyksta pagal planą. Sutarta su Šiaulių arena, užsakyti viešbučiai, suderinti logistikos klausimai, su Sporto savanorių sąjunga suformavome savanorių komandą, deriname rungtynių tiesioginių transliacijų internetu klausimus.

Taip pat jau prasidėjo prekyba bilietais į čempionatą. 3 dienų abonementas kainuoja 12 litų, vienos dienos bilietai - 6 litus.

- Ar daug savanorių dirbs Europos čempionate?

- Mums padės 10 žmonių. Savanoriai daugiausia laiko praleis su komandomis, bus vadinamieji delegacijų atašė, kurie rinktinėms padeda spręsti visus iškylančius klausimus.

Džiaugiuosi, kad Šiauliuose yra aktyvių žmonių, pasirengusių aukoti laisvalaikį ir padėti rengiant tokius turnyrus. Mums jų pagalba yra labai svarbi.

- Kiek svečių atvyks į Šiaulius?

- Septyniose užsienio šalių delegacijose bus apie 120 žmonių. Daugiausia svečių bus Belgijos rinktinėje - 12 žaidėjų ir 7 oficialūs asmenys. Mažiausiai atvyks ukrainiečių ir rusų - po 12 žaidėjų ir 3 oficialius asmenis.

Taip pat sulauksime 15 teisėjų ir Europos žolės riedulio federacijos atstovų.

Be to, dalis Lietuvos rinktinės žaidėjų taip pat bus ne šiaulietės.

- Kokiuose viešbučiuose gyvens komandos, teisėjai ir kiti svečiai?

- Oficialūs svečiai apsistos „Šiaulių“, „Turnės“ ir „Tomo“ viešbučiuose. Rinktines lydintys žaidėjų artimieji gyvenimo vietas renkasi patys, todėl jų planų nežinome.

- Kokie tikslai keliami Lietuvos rinktinei?

- Komandos tikslas - pirmasis ketvertas. Toliau, be abejo, reikėtų kovoti dėl vienos iš pirmųjų dviejų vietų ir kelialapio į elito grupę.

Varžovės stiprios, tačiau su treneriais manome, kad viskas yra įmanoma.

- Ar mūsų komandoje bus visos geriausios žaidėjos, traumų nėra?

- Po Naujųjų metų treniruočių stovykloje netikėtai traumas patyrė net dvi žaidėjos. Viena pagrindinių žaidėjų Simona Grubliauskaitė patyrė kelio traumą, o Erlanda Nomeikaitė – rankos. Šiuo metu jomis rūpinasi medikai, tikimės, kad abi žaidėjos iki čempionato pasveiks ir galės žaisti.

Šį savaitgalį visos rinktinės kandidatės rungtyniaus savo komandose Lietuvos čempionate, o kita nacionalinės komandos treniruočių stovykla vyks sausio 18-19 dienomis, Vilniuje sužaisime dvejas kontrolines rungtynes su Gardino „Azot“ riedulininkėmis.