Vilniaus „Žemynos“ gimnazijos žolės riedulio sintetinės dangos stadione įrengta pažangiausių technologijų apšvietimo sistema 

Žolės riedulio stadionas buvo pastatytas 2005 m. ir jame vyksta Lietuvos čempionato susitikimai bei buvo surengti 9 tarptautiniai turnyrai. „Žemynos“ gimnazijos stadione 2006 m. vyko Europos U-21, 2009 m. – Europos vyrų klubų ir 2012 m. – Europos žolės riedulio U-16 čempionatai. Tačiau vakarais, trūkstant šviesos, varžybos ir pratybos nevykdavo. Nuo šiol bus viskas kitaip. Stadionas pasipuošė naujausių šiuolaikinių technologijų „Muaco Lighting Europe“ Ltd apšvietimo sistema, turinti 300 liuksų galingumo LED lempas. Šios sistemos garantija – 5000 valandų švietimo.

Pasak Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidento Leonardo Čaikausko, apšvietus aikštę, bus galima žaisti 2500 rungtynių, o tai reiškia, kad šviesos pakaks 25 metams. „Neįtikėtina ir nesitiki, kad šitaip gali būti“, - stebisi LŽRF prezidentas.

Projektą finansavo Europos žolės riedulio federacija (EHF), skyrusi 107 tūkst. Lt. ir Vilniaus savivaldybė (90 tūkst.). Sistema buvo pradėta įrenginėti šių metų rugpjūčio mėnesį ir baigta rugsėjo 15 d. Vilniaus žolės riedulio stadionas – vienintelė Lietuvoje iš trijų esančių šios sporto šakos arenų, kuri turi tokį apšvietimą.

PRISTATYMAS. Naujai įrengtos apšvietimo sistemos pristatyme dalyvavo Vilniaus meras Artūras Zuokas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas Algis Vasiliauskas, Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, Tarptautinės žolės riedulio federacijos (FIH) atstovas, EHF garbės generalinis direktorius airis R. Davidas Balbirnie, EHF generalinis direktorius belgas Angus Kirklandas, „Musco Lighting Europe“ Ltd projektų vadovas anglas Chrisas Limpachas, mokyklų vadovai, sportininkai, žolės riedulio treneriai.

Žodį taręs Vilniaus meras A. Zuokas juokavo, kad jis dabar kalbės visą valandą iki sutemų, kada bus galima patikrinti, ar apšvietimo sistema iš tikrųjų gerai veikia. Jis dėkojo visiems, kurių pagalba stadione atsirado toks puikus apšvietimas, o Vilniaus savivaldybė prisidėjo statybos darbais.

„Tokio profesionalaus apšvietimo sporto objektuose, manau, Lietuvoje iki šiol nebuvo. Džiaugiuosi, kad dabar visi galės žaisti iki vėlumos ir kad žaisdami būtumėte stiprūs, sveiki bei rytais neužmirštumėte ateiti į mokyklą“, - kalbėjo A. Zuokas.

„Žemynos“ gimnazijos l.e. direktorės pareigas Aldona Šventickienė džiaugėsi, kad jų stadionas – pats gražiausias Vilniuje, o ir nuostabiai apšviestas.

„Žemynos“ gimnaziją mokiniai renkasi ir todėl, kad turime tokį gražų apšviestą stadioną. Gimnazijos bendradarbiavimas su Lietuvos žolės riedulio federacija rodo, kaip Vilniuje sporto klubai ir komandos turėtų bendradarbiauti su gimnazijomis, kad stadionai būtų pilnai išnaudoti ir kad mokiniai būtų užimti“, - kalbėjo A. Šventickienė.

LTOK viceprezidentas A. Vasiliauskas savo sveikinimo kalboje akcentavo, kad Lietuvoje ne kiekvieną dieną atidaromi stadionai ir kad ne kiekvieną dieną galima matyti tiek užsienio svečių: "Manau, kad šitas stadionas nebus tuščias, čia sportuos ir gimnazijos, ir miesto jaunimas.“

ANTRAS. Kaip teigė LŽRF prezidentas L. Čaikauskas, toks apšvietimas Vilniuje yra antras po Lietuvos futbolo federacijos stadiono. „O pagal šiuolaikines technologijas, ko gero, esame pirmi Lietuvoje ir Baltijos šalyse. „Muaco Lighting Europe“ Ltd įrengė Sidnėjaus, Atėnų, Pekino ir Londono olimpinių žaidynių visų žaidimų sporto bazių, Vimbldono teniso aikštynų apšvietimų sistemas. Kalbant apie Ameriką, tai apie 75 proc. ledo ritulio, amerikiečių futbolo, beisbolo ir kitų žaidimų objektuose naudojamas šitos firmos apšvietimas. Ši firma apšvietė ir garsiąją Amerikos statulą. Jau paskaičiavome, ar tas apšvietimas mums brangiai kainuos. Tikrai ne. Dviejų valandų apšvietimo kaina - 36 Lt. Pats brangiausias buvo pačios apšvietimo įrangos atvežimas“, - sakė L. Čaikauskas.

AKADEMIJA. „Žemynos“ gimnazijos žolės riedulio stadionas atitinka tarptautinius sporto bazių reikalavimus – FIH antrų- trečių divizionų lygį, todėl jis galės konkuruoti su kitų šalių stadionais, siekiant čia pritraukti tarptautinius žolės riedulio renginius.

Stadionas jau yra. Dabar galima galvoti ir apie Žolės riedulio akademiją, juolab kad tam pritaria ir „Žemynos“ gimnazija. Mat ji turi tiktai mažytę sporto salytę, kurioje vos gali išsitekti gimnazistai.

„Mūsų planuose – šalia stadiono pastatyti ir uždarų patalpų sporto salę, kuri tiktų ne tiktai žolės rieduliui, bet ir rankiniui, futbolui, tinkliniui, dvikovinėms sporto šakoms. Jau parengtas sporto salės projektas su reabilitacijos centru. Gimtų gražus Lietuvos olimpinio sporto centro filialas – Žolės riedulio akademija. Norime patekti į 2014-2020 metų projektą“, - sako L. Čaikauskas.


Straipsnio autorė: Marytė Marcinkevičiūtė

www.sportas.info/naujienos/18853-sviesos_pakaks_25_metus.html