Birželio 19 d. KKSD I konferencijų salėje buvo surengtas Lietuvos žolės riedulio federacijos jaunųjų teisėjų seminaras.

Seminare dalyvavo 9 jaunieji teisėjai: Vitas Guziejus (Šiauliai), Kamilė Mockaitytė (Kelmė), Robert Voitechovskij (Vilniaus raj.), Darius Jackevičius ir Monika Ivanauskaitė (Širvintos), Inga Jenkova, Jonas Bagdonavičius, Alma Balkaitytė, Karolis Asanavičius (Vilnius). 

Pranešėjai: Dovilė Lidaitė ir Jaroslav Suchocki.

Lietuvos žolės riedulio prezidentas, EHF VT narys, p. Leonardas Čaikaukas pasveikino negausų, tačiau aktyvų susirinkusiųjų būrelį, aptarė EHF teisėjų paskyrimo naujoves ir tendencijas. Taip pat perteikė Lietuvos žolės riedulio lygos (LŽRL) viziją, kaip vieną iš pagrindinių akcentų toliau sėkmingai ir naujoviškai vykdyti Lietuvos čempionatus.

Darbotvarkėje numatytoje temoje - savanorystė, LŽRF biuro administratorė bei tarptautinės kategorijos teisėja, p. D. Lidaitė perteikė savo žinias bei patirtį savanorystės srityje, kurią įgijo dalyvaudama LSFS organizuotame projekte "Sporto vadybininkų kvalifikacijos kėlimas" Škotijoje (balandžio mėn.). Jaunieji teisėjai pasidalino savo įspūdžiais, žiniomis bei patirtimi būnant savanoriais. Buvo atliekamos individualios bei grupinės užduotys.

Nacionalinės kategorijos teisėjas, p. Jaroslav Suchocki, dalyvaujantis Europos žolės riedulio federacijos Teisėjų vystymo programoje (UDP), pranešimą pradėjo tradiciškai tapusia individualia užduotimi „Kodėl mes norime būti teisėjais, bei kokie yra mūsų lūkesčiai?“. Dalyviai turėjo užrašyti lapeliuose, kodėl jie tapo/nori tapti teisėjais ir savo lūkesčius susietus su teisėjavimu, bei buvo parodytas motyvacinis video, kodėl kiti žmonės pasirinko teisėjauti žolės riedulį. Tokiu būdu dalyviai susikaupė rimtam darbui.
Pagrindinė pranešimo tema buvo bendradarbiavimas (angl. Communication).

Pranešėjas dėstė bendradarbiavimo svarba ruošiantis rungtynėms, kontroliuojant žaidimo eigą bei kūno kalbos reikšmes, kaip vieną iš pagrindinių bendradarbiavimo elementų rungtynių metu ir po jų. Dalyviai galėto taip pat pamatyti Didžiosios Britanijos žolės riedulio teisėjų asociacijos sukurtą filmuką apie kūno kalbos elementus ir jų panaudojimą rungtynių metu. Mokomoji medžiaga suteikė galimybę dalyviams pamatyti, kokia yra svarbi kūno kalba norint bendrauti ne tik su savo kolega aikštėje, su žaidėjais, bet ir su treneriais ir žiūrovais. Jaunieji teisėjai praktinio užsiėmimo metu patikrino, kuriame lygyje yra jų bendravimo įgūdžiai. Testo rezultatai buvo teigiami, tačiau yra daug sričių, kuriose reikia padirbėti.
Paskutinė pranešimo dalis buvo skirta video medžiagos aptarimui bei diskusijoms. Ši užduotis buvo viena įdomiausių, kadangi peržiūrint vieną video, kildavo kelios skirtingos nuomonės ir visi kartu bandėme prieiti bendros nuomonės.
„Noriu padėkoti visiems dalyviams už jų kantrybę ir atsidavimą seminaro metu, bei Lietuvos žolės riedulio federacijai už suteiktas galimybės vykdyti renginį“ – dėkojo pranešėjas Jaroslav Suchocki.


Apibendrinant seminarą teikiama rekomendacija LŽRF Vykdomajam komitetui:
seminaro dalyvius kviesti teisėjauti Lietuvos moterų ir vyrų žolės riedulio bei uždarų patalpų riedulio „B“ diviziono čempionatų varžybose, taip pat jaunių, jaunučių pirmenybėse.