2014-2015 metų Lietuvos vyrų žolės riedulio didžiojo finalo serija prasidėjo įspūdinga Vilniaus „Ardo-Rudaminos“ pergale. Sostinės ekipa nugalėjo Širvintų „Intą-Baltic Champignons“ net 5:1 (1:0).

Antrąsias rungtynes komandos žais sekmadienį Vilniuje (A. Pliadžio nuotr.).

Rungtynes geriau pradėjo širvintiškiai, per pirmąsias 5 minutes privertę „Ardo-Rudaminos“ vartininką Roką Rudenką keletą kartų gelbėti savo komandą.

Vis dėlto netrukus vilniečiai perėmė iniciatyvą ir 26 min. uždirbo 7 metrų baudinį, kurį įmušė legionierius iš Baltarusijos Aleksandras Mankovskis.

Pirmaujanti ekipa prieš pertrauką mušė ne vieną mažąjį kampinį, bet daugiau įvarčių pelnyti nepavyko. Padėtis pasikeitė antrajame kėlinyje, kai kitas „Ardo-Rudaminos“ baltarusis Jevgenijus Khursas realizavo standartinę padėtį 43 min.

50 min. širvintiškis Domantas Lekys sušvelnino skirtumą, bet jau 53 min. Valentinas Jankevičius dar vieną mažąjį kapinį pavertė įvarčiu ir sugrąžino vilniečiams 2 įvarčių pranašumą.

Netrukus J. Khursas po mažojo kampinio pelnė dar vieną įvartį ir rungtynių laimėtojų klausimas buvo išspręstas. Tašką rungtynėse 69 min. padėjo Vitalijus Žemoitas, taikliu smūgiu iš arti užbaigęs puikią Artūro Zaleskio ir Vitalijaus Rincevičiaus kombinaciją.

Antrąsias finalo rungtynes komandos žais sekmadienį Vilniuje. Mačas Žemynos gimnazijos žolės riedulio stadione (Čiobiškio g. 16) prasidės 19 val., jį tiesiogiai transliuos SportoTV.lt.

Rungtynių statistika

Vilniaus „Ardas–Rudamina“ - Širvintų „Inta-Baltic Champignons“ 5:1 (1:0)
Įvarčiai: 1:0 A. Mankovskis (26 iš 7m), 2:0 J. Khursas (43 iš mk), 2:1 D. Lekys (50), 3:1 V. Jankevičius (53 iš mk), 4:1 J. Khursas (56 iš mk), 5:1 V. Žemoitas (69).
Teisėjai: J. Suchockis, M. Navickas.