Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ žolės riedulininkės apgynė Lietuvos uždarų patalpų čempionių titulą. Pasibaigusiame 2015 metų čempionate šiaulietės laimėjo visas žaistas rungtynes ir surinko 18 taškų.

Šiaulietės apgynė čempionių titulą (P. Malūko nuotr.)
DIDELĖ NUOTRAUKŲ GALERIJA

Arčiausiai nesėkmės čempionės buvo paskutinę čempionato dieną, kai susitiko su principinėmis varžovėmis - Vilniaus „HFTC-Tauro“ riedulininkėmis. Sostinės ekipa po Dovilės Juraitės ir Kristinos Poškutės įvarčių greitai atitrūko 2:0, o po pirmojo kėlinio pirmavo 3:2. Vis dėlto po pertraukos Ina Kenstavičiūtė pelnė Šiaulių ekipai du įvarčius ir išplėšė dar vieną pergalę.

„HFTC-Tauras“ paskutiniąją čempionato dieną tokiu pat rezultatu 3:4 pralaimėjo ir sostinės derbį „Žuvėdrai-Taurui-Archyvų sistemoms“. Antrojo kėlinio pradžioje „HFTC-Tauras“ po K. Poškutės taiklaus smūgio taip pat pirmavo 3:2, bet 35 min. Deimantė Stankutė išlygino rezultatą, o paskutinę mačo minutę pergalę savo komandai atnešė Ugnės Aučynaitės įvartis.

Du pralaimėjimai nesukliudė „HFTC-Taurui“ (15 taškų) išsaugoti antrosios vietos čempionate. Trečiojoje pozicijoje liko „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“ (13).

Į ketvirtąją vietą pakilo „Kelmė“ (4), dar vienoje principinėje dvikovoje 3:2 palaužusi Šiaulių „Klevą-Jomą“ (2). Iki pat antrojo kėlinio vidurio šiose rungtynėse komandos nebuvę pelnė nė vieno įvarčio, tačiau 36 min. rezultatas jau buvo 2:2. Kelmės komandai pergalę 39 min. išplėšė Rimantė Andrulytė.

Rezultatyviausia Lietuvos čempionato žaidėja tapo „Gintros-Strektės-Universiteto“ puolimo lyderė Donata Grigienė - 20 įvarčių. Už jos nugaros snaiperių sąraše liko komandos draugė I. Kenstavičiūtė, pelniusi 17 įvarčių, bei dar vien šiaulietė Jūratė Juodytė ir K. Poškutė, surinkusios po 16 taiklių smūgių.

Geriausia čempionato žaidėja išrinkta K. Poškutė, o geriausia vartininke - Olga Maksimovič („Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“). Be apdovanojimų neliko ir kitų komandų atstovės: „Kelmės“ ekipoje geriausios žaidėjos prizas įteiktas Samantai Šeputytei, o „Klevo-Jomos“ - Rimantei Gudeliauskaitei.

Lietuvos čempionato baigiamasis turas buvo paskutinė „Gintros-Strektės-Universiteto“ repeticija prieš vasario 20-22 dienomis Šiaulių arenoje vyksiantį Europos klubų elito grupės čempionatą. Jame mūsų čempionės su komandomis iš Vokietijos, Olandijos, Anglijos, Ispanijos, Prancūzijos, Ukrainos ir Čekijos kovos dėl pajėgiausios Europos ekipos titulo.

Rungtynių statistika

Vilniaus „HFTC-Tauras“ - Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“ 3:4 (2:2)
Įvarčiai: 1:0 E. Macijauskienė (7), 1:1 U. Chmeliauskaitė (8 iš mk), 2:1 D. Juraitė (12), 2:2 A. Garbatavičiūtė (16), 3:2 K. Poškutė (25), 3:3 D. Stankutė (35), 4:3 U. Aučynaitė (40).
Teisėjai: J. Suchockis, I. Jenkova.

„Kelmė“ - Šiaulių „Klevas-Joma“ 3:2 (0:0)
Įvarčiai: 0:1 B. Norvaišaitė (29), 1:1 K. Jankūnaitė (31), 2:1 K. Jankūnaitė (34), 2:2 B. Norvaišaitė (36), 3:2 R. Andrulytė (39).
Teisėjos: V. Čaikauskienė, I. Jenkova.

Vilniaus „HFTC-Tauras“ - Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ 3:4 (3:2)
Įvarčiai: 1:0 D. Juraitė (1), 2:0 K. Poškutė (6), 2:1 E. Nomeikaitė (9), 3:1 K. Poškutė (13), 3:2 I. Kenstavičiūtė (13), 3:3 I. Kenstavičiūtė (33), 3:4 I. Kenstavičiūtė (39).
Teisėjai: K. Mackaitytė, J. Suchockis.

Šiaulių „Klevas-Joma“ - Vilniaus „Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“ 2:6 (1:2)
Įvarčiai: 0:1 U. Aučynaitė (11), 1:1 R. Gudeliauskaitė (14), 1:2 K. Kartanovič (19), 1:3 D. Stankutė (25), 1:4 D. Stankutė (28), 2:4 R. Gudeliauskaitė (38), 2:5 D. Stankutė (39), 2:6 K. Kartanovič (39).
Teisėjos: V. Čaikauskienė, I. Jankova.

Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ - „Kelmė“ 13:0 (7:0)
Įvarčiai: 1:0 S. Grubliauskaitė (2), 2:0 S. Jakovlevaitė (6), 3:0 S. Jakovlevaitė (11), 4:0 I. Kenstavičiūtė (13), 5:0 S. Jakovlevaitė (16), 6:0 I. Kenstavičiūtė (19), 7:0 S. Jakovlevaitė (20), 8:0 S. Jakovlevaitė (21), 9:0 E. Nomeikaitė (27), 10:0 S. Jakovlevaitė (29), 11:0 I. Kenstavičiūtė (32), 12:0 I. Kenstavičiūtė (33), 13:0 R. Petrauskaitė (40).
Teisėjai: J. Suchockis, V. Čaikauskienė.

17 įvarčių: I. Kenstavičiūtė  („Gintra-Strektė-Universitetas“);
16 įvarčių: J. Juodytė („Gintra-Strektė-Universitetas“), K. Poškutė („HFTC-Tauras“);
14 įvarčių: S. Jakovlevaitė („Gintra-Strektė-Universitetas“);
12 įvarčių: E. Nomeikaitė („Gintra-Strektė-Universitetas“);
8 įvarčiai: U. Aučynaitė („Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“), S. Grubliauskaitė („Gintra-Strektė-Universitetas“), K. Kartanovič („Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“);
7 įvarčiai: D. Juraitė („HFTC-Tauras“);
6 įvarčiai: A. Garbatavičiūtė („Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“), K. Jankūnaitė („Kelmė“), D. Stankutė („Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“);
5 įvarčiai: R. Gudeliauskytė („Klevas-Joma“), B. Norvaišaitė („Klevas-Joma“), R. Petrauskaitė („Gintra-Strektė-Universitetas“);
4 įvarčiai: A. Balkaitytė („HFTC-Tauras“), S. Dubinskienė („HFTC-Tauras“), R. Žukaitė („Gintra-Strektė-Universitetas“);
3 įvarčiai: S. Petrošienė („Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“);
2 įvarčiai: R. Andrulytė („Kelmė“), A. Čatrauskaitė („HFTC-Tauras“), A. Janutaitė („HFTC-Tauras“);
1 įvartis: S. Adomavičiūtė („Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“), V. Bagdanova („Klevas-Joma“), J. Banevičiūtė („HFTC-Tauras“), K. Čaikauskaitė („HFTC-Tauras“), U. Chmeliauskaitė („Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“), M. Kalasauskaitė („Klevas-Joma“), Ž. Kvėdaraitė („Kelmė“), B. Lozovojūtė („Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“), E. Macijauskienė („HFTC-Tauras“), T. Petrikaitė („Klevas-Joma“), S. Šeputytė („Kelmė“).

Žaliosios kortelės

2: A. Janutaitė („HFTC-Tauras“);
1: A. Garbatavičiūtė („Žuvėdra-Tauras-Archyvų sistemos“), E. Nomeikaitė („Gintra-Strektė-Universitetas“).