NAUJIENOS
UŽSIENYJE
INTERVIU
FOTOGALERIJA
SPAUDAI
DOKUMENTAI
ARCHYVAS
TARPTAUTINĖS VARŽYBOS
RINKTINĖS
EUROPOS TAURĖS
TURNYRAI LIETUVOJE
LIETUVOS ČEMPIONATAI
LAUKO
UŽDARŲ PATALPŲ
APIE MUS
FEDERACIJA
VEIKLA
KONTAKTAI
RĖMĖJAI
KLUBAI
STADIONAI
APIE ŽAIDIMĄ
TAISYKLĖS
ISTORIJA
VISIEMS
KVIEČIAME ŽAISTI
FORUMAS
NUORODOS
ENGLISH
NEWS
INTERNATIONAL CAMP
JŪSŲ NUOMONĖ
VARTOTOJAMS
Vartotojo vardas

SlaptažodisRegistruotis
Pamiršau spaltažodį
MŪSŲ DRAUGAI

Tarp vasaros įspūdžių - ir vaikai su šautuvais
14. Rugsėjis 2004, 17:02

Šiandien, kai prabėgo pirmosios naujųjų mokslo metų dienos, kai su artimiausiais klasės draugais jau pasidalinta vasaros įspūdžiais, keturi Širvintų sporto mokyklos žolės riedulininkai, vasarą atstovavę Lietuvai tarptautiniuose turnyruose ir varžybose, po šauniai praleistos vasaros rengiasi naujoms kovoms.


Jurga, Domantas, Agnė ir Giedrius - keturi Širvintų sporto mokyklos auklėtiniai, vasarą atstovavę Lietuvai tarptautinėse varžybose ir taip paįvairinę moksleiviškas vasaros atostogas.
Domantas Lekys ir Giedrius Adomavičius pirmieji tarp širvintiškių buvo pakviesti į mūsų šalies žolės riedulio jaunimo iki 21 metų vaikinų rinktinę (U-21). Stebina tai, kad abiem širvintiškiams - tik po keturiolika metų. Liepos pabaigoje jie Breste, Baltarusijoje, kovojo dėl "C" diviziono apdovanojimų ir teisės žaisti "B" divizione. Tada tarp septynių komandų lietuvaičiai liko paskutiniai, bet dėl to mūsiškiai labai nenusimena.

"Lietuvos rinktinė labai jauna, tik vienas žaidėjas buvo 21 metų, - sakė puolėjas Domantas Lekys. - Daugumai mūsų žaidėjų - 17-19 metų, o mes abu - jauniausi, tad viskas mums dar prieš akis. Net penkiolika žaidėjų šiai rinktinei galės atstovauti ir kitąmet".

Pasak vaikinų, tik Lietuva, Austrija, Turkija, Gibraltaras atsiuntė komandas, kuriose buvo jaunesnių žaidėjų. O štai Azerbaidžano rinktinėje, Domanto įsitikinimu, "turbūt žaidė kokie keturiasdešimtmečiai" - bent jis šiems žaidėjams tiek metų duotų. Su pietiečiais anksčiau nesusidūrę širvintiškiai stebėjosi jų tamsiu gymiu, branda, barzdomis - tokias "gorilas" įveikti sunku.

Širvintiškiai į rinktinę buvo pakviesti tikintis "pailginti" atsarginių žaidėjų suolelį, tačiau jie be keitimų žaidė pagrindinėje sudėtyje. Žaidė gerai, ir tuo jų treneris Romualdas Chmeliauskas liko labai patenkintas. Tačiau patys vaikinai labiau prisiminė Baltarusijoje įstrigusius įspūdžius, mat čia, Lietuvoje, sovietmečio gyvenimo "subtilybių" jiems jau neteko patirti. Prieš tai vykę į turnyrus Olandijoje, Lenkijoje, jie iš arčiau patyrė ir posovietinio gyvenimo Baltarusijoje egzotiką, kuri kartais juokino, kartais - stebino.

"Jų gyvenimo su Olandija ar Lenkija, aišku, nėra ko lyginti. Tikrai gyvena kitaip. Žmonės tylūs, nekalbūs, lyg kokie užguiti. Nesijuokia. Labiausiai nustebino tokie betoniniai "pastatai" Breste: ir vyras su šautuvu, ir moteris su šautuvu, ir dar ... vaikas su šautuvu!" - turbūt pokario paminklais stebėjosi Domantas.

"C" diviziono čempionatas sutapo su Baltarusijos išvadavimo iš fašistinės okupacijos šešiasdešimtmečiu, tad organizatoriai sportininkus įsuko ir į tuo metu vykusią kultūrinę programą. Aišku, visi buvo nuvežti į Ledo rūmus, kad artimiau susipažintų su
prezidento Aleksandro Lukašenkos propaguojamos sporto šakos Nr.1 pasiekimais. Tačiau vaikinams ši išvyka įspūdžio nepadarė: "Paklykavo kažką rusiškai, rusiškai padainavo..."

Karo veteranai irgi buvo vaikams neregėtas stebuklas, apie tai jie pasakoja su vaikišku humoru: "Eina toks aštuoniasdešimtmetis seneliukas kaip koks "metalistas": medalių ant švarko va tiek - iki kelių..."

Kadangi sportininkams kasdien buvo mokama po 7 JAV dolerius maistpinigių, jie Baltarusijoje jautėsi neprastai. Štai tik vieno iš jų mamos prašymo iš Baltarusijos parvežti cukraus nepavyko išpildyti - ne tas rūpėjo. Kelionę į Baltarusiją dabar primena kiti suvenyrai.

"Galėjom sulošti geriau, bet nepasisekė, - apie šią išvyką sakė Giedrius Adomavičius. - Lietuvos vyrų žolės riedulyje dar maža konkurencijos, todėl rinktinė dar nepajėgi".

"Kai žolės riedulys taps populiaresnis, tada ir mes laimėsim, - įsitikinęs Širvintų SM vaikinų komandos seniūnu išrinktas Domantas Lekys. - Pakvieskit per laikraštį, kad daugiau širvintiškių ateitų žaisti žolės riedulio, tai - labai įdomi sporto šaka. Pernai tarp
jaunučių šalyje buvome treti, šįmet trūks plyš reikia paimti auksą".

Vasaros atostogų metu Lietuvai taip pat atstovavo širvintiškės - septyniolikmetė Jurga Marcinauskaitė ir penkiolikmetė Agnė Tolkačiova.

Jurga liepos viduryje su jaunimo iki 21 metų rinktine (U-21) taip pat lankėsi Baltarusijoje - ji Minske sužaidė kelerias draugiškas rungtynes su Baltarusijos U-21 rinktine. Po to rinktinė dalyvavo B diviziono varžybose Velse, tačiau liko be apdovanojimų ir į A divizioną nepateko. Ši kelionė širvintiškei įsiminė kaip viena
žaismingiausių ir įdomiausių - dėl linksmo charakterio lietuvaitės sulaukė daug simpatijų.

Liepos mėnesį Anglijoje vyko ir Europos žolės riedulio jaunučių iki 16 metų merginų (U-16) A diviziono kovos. Lietuvos rinktinė, kuriai atstovavo Agnė, liko septinta ir iškrito į B divizioną. Savo žaidimu širvintiškė liko nepatenkinta, tačiau Anglijoje patirti įspūdžiai
atperka visas nesėkmes.

"Kaip galėjo nepatikti Anglijoje?" - retoriškai stebėjosi Agnė ir tyliai prisipažino, kad mielai ten būtų likusi ir ilgesniam laikui, jei tik kas būtų leidęs. Praėjusias atostogas galima laikyti šauniausiomis, kokios tik yra buvusios.

"Šiems Širvintų žolės riedulininkams vasaros atostogos tikrai buvo turiningos, - sakė treneris Romualdas Chmeliauskas. - Ar daug pas mus yra kitų sporto šakų, kuriose širvintiškiai gali atstovauti Lietuvai, pakeliauti po užsienį?".

Gintaras Bielskis
"Širvinta"


Komentarai
Parašė Giedre. Data: 8. Liepa 2005, 22:03:
Gorilas:Dgeraj suskelei;)saunuoliai...:)nors esu is vln..bet vistiek sweikinu..;)


Rašyti komentarą
Jūs nesate prisijungęs su savo vartotojo vardu! Jei nesate prisiregistravęs, galite tai padaryti čia

Lietuvos žolės riedulio federacija ©2004