MŪSŲ DRAUGAI

Superfinaluose triumfavo šiaulietės
6. Birželis 2003, 20:09

"Gintros-Universiteto" riedulininkės - vėl čempionės.
Savaitgalį CLIVEN lygos dalyvės išsidalino medalius ir generalinio rėmėjo įsteigtus piniginius prizus. "Gintra-Universitetas", nors reguliariajame čempionate ir nebuvo įveikusi Vilniaus HFTC komandos, finale įrodė savo pranašumą ir tapo čempione. Žolės riedulio stadione šeštadienį pasibaigė dvidešimt penktasis Lietuvos moterų žolės riedulio čempionatas. Jį vėl laimėjo šiaulietės.

"Gintros - Universiteto" riedulininkės, du kartus įveikusios Vilniaus HFTC komandą, ketvirtąjį kartą tapo šalies čempionėmis. Dėl trečiosios vietos kovojo "Šiaulių" ir Kelmės "Berkuto" komandos. Joms prireikė trečiųjų rungtynių, nes kelmiškės, pirmąsias laimėjusios 3:2 (14 minutę kelmiškės buvo atsilikusios 0:2), antrosiose šiaulietėms nusileido 0:1. Atkaklios buvo trečiosios rungtynės. Jose pergalę rezultatu 2:1 išplėšė šiaulietės. Joms atiteko bronzos medaliai. Per mažojo finalo seriją vėl išsiskyrė legendinė riedulininkė Onutė Kanaporienė, po kartą pasižymėjusi per abi pirmąsias rungtynes. "Bronzinį" įvartį "Šiauliams" trečių rungtynių 61 minutę po mažojo kampinio pelnė S.Jasevičiūtė.

Lėmė atkaklumas

"Gintros - Universiteto" riedulininkės ir pirmąsias, ir antrąsias finalo rungtynes laimėjo rezultatu 2:1. Jos pirmos praleido įvarčius, paskui rezultatą išlygino ir pelnė antrąjį, pergalingąjį, įvartį. Per pirmąsias rungtynes 55 minutę HFTC į priekį išvedė Loreta Gatelytė, tačiau 63 minutę Vilma Bagdanskienė rezultatą išlygino, o 69 minutę pasižymėjo Indrė Tavoraitė. Per antrąsias rungtynes atitinkamai įvarčius pelnė Loreta Gatelytė (29), Vaida Povilaitytė (38) ir Irma Matjušaitytė (44).

Komandos treneris Vaidotas Vaičeliūnas pažymėjo, kad finalinės varžybos buvo labai sunkios ir jis patenkintas pasiektu rezultatu. Komanda turėjo tikslą apginti čempionių titulą, tą ji ir padarė. Treneris pažymėjo, kad rudenį prasidėsiantis dvidešimt šeštasis Lietuvos moterų žolės riedulio čempionatas turėtų būti įdomesnis, nes komandų meistriškumas auga. Dabar "Gintros - Universiteto" riedulininkės ruošis birželio pradžioje Olandijoje vyksiančiam čempionų taurės turnyrui. Komandos tikslas - patekti į pajėgiausiųjų šešetuką ir išlikti A divizione. Finaliniame etape gerai žaidė Vaida Povilaitytė, vartininkė Ernesta Kiseliovaitė, gynyboje pasižymėjo Vilma Bagdanskienė, Inesa Puidokienė. Komandos žaidimą pagyvino sugrįžusi Eurelija Kubilinskienė.

Vilma Bagdanskienė sakė, kad komanda visus metus ruošėsi finalinėms varžyboms, kuriose buvo iškovotos labai sunkios pergalės.

Rezultatyviausia turnyro žaidėja tapo Jūratė Žvinklytė.
Rezultatyviausia turnyro žaidėja tapo Jūratė Žvinklytė (HFTC), pelniusi 33 įvarčius. Dovilė Jakaitė (“Gintra-Universitetas”) pasižymėjo 28 kartus.

Čempionate žais daugiau komandų

Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas kalbėjo, kad jis pasigedo komandų žaidime ugnelės, nors dėl pirmosios vietos kovojo komandos, kurios žaidžia Europos turnyruose. Geriausios Europos komandos, baigusios savo šalies čempionatus, pradeda ruoštis Europos ir Pasaulio čempionatams. Lietuvos komandos tris mėnesius iki kito šalies čempionato ilsėsis, todėl jų meistriškumas ir neauga.

Kitame čempionate turėtų žaisti 10 moterų komandų. Į finalinę grupę pateks, kaip ir dabar, keturios komandos. Kad kiltų žolės riedulio komandų meistriškumas, federacija planuoja specializuotus žolės riedulio stadionus įrengti Širvintose, Vilniuje ir Vilniaus rajone, Kelmėje. Dabar antras žolės riedulio stadionas yra Kėdainiuose, jame žaidžia vyrų komandos. Federacijos prezidentas stebėjosi, kodėl Šiauliuose, kur yra gera sportinė bazė, nesuburiamos berniukų žolės riedulio komandos.

"Šiaulių kraštas"

Lietuvos moterų žolės riedulio 25-ojo CLIVEN lygos čempionato rezultatai:

SUPERFINALAI: Dėl 1 vietos Šiaulių "Gintra-Universitetas" - Vilniaus HFTC 2:1, 2:1 Dėl 3 vietos Kelmės "Berkutas" - "Šiauliai" 3:2, 0:1, 1:2