Pamiršau spaltažodį
MŪSŲ DRAUGAI

Kitą rugpjūtį žaisime Bostone!
26. Liepa 2008, 12:04

Lietuvos merginų jaunimo rinktinė Valensijoje per dramatiškas, žūtbūtines rungtynes rezultatu 2:1 (0:1) palaužė Belgijos komandą ir pelnė kelialapį į 2009 metų pasaulio jaunimo čempionatą, kuris vyks Bostone!

Per pirmąsias šios dienos rungtynes Ispanija sutriuškino Italiją 4:0. Italės atsisveikina su A divizionu, o ispanės kitą rugpjūtį vyks į pasaulio čempionatą.

Dėl išlikimo kovojančioje grupėje ispanės dabar turi 6 taškus, belgės - 4, lietuvės - 3, italės - 1.

Belgija Europos čempionatą pradėjo puikiai, tačiau panašu, kad komandai po truputį ima trūkti jėgų. Per pirmąsias rungtynes belgės vos nepateikė sensacijos - tik 2:3 nusileido vokietėms. Po to 1:0 buvo įveiktos ispanės. Per paskutines A grupės rungtynes Belgijos rinktinė dar turėjo galimybių patekti į pusfinalį, bet pralaimėjo Olandijai 0:6. Vakar belgės nesugebėjo įveikti italių, rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. Tad mūsų komanda galimybių nugalėti tikrai turi.

Belgijos rinktinės niekada nebuvo priskiriamos Europos elitui, tačiau mūsų rinktinėms su šios šalies ekipomis kovoti visada buvo labai sunku. Per 10 iki šiol įvykusių mačų Lietuvos rinktinė iškovojo 3 pergales, 3 rungtynės baigėsi lygiosiomis, o 4 kartus pergalėmis džiaugėsi belgės.

2006 07 23 U-21 Lietuva - Belgija 0:1
2006 07 29 U-21 Lietuva - Belgija 1:1 (7 m baudiniai - 5:2)
2007 07 11 U-18 Lietuva - Belgija 2:2
2008 07 12 U-16 Lietuva - Belgija 0:6

Rungtynės prasidėjo.

Lietuvos rinktinės taktinėje schemoje įvyko pora pasikeitimų. Aušra Bardauskaitė atitraukta į saugų grandies dešinįjį kraštą, o puolime rungtyniauja Rita Pauliukevičiūtė ir Evelina Malyševa.

Rungtynių pradžia lygi.

4 min. žaidimas stabdomas kelioms minutėms dėl vieos Belgijos rinktinės riedulininkės traumos.

7 min. žaidimas atnaujinamas, Lietuva pradeda ataką.

8 min. Belgija nepasinaudoja puikia proga įvarčiui pelnyti.

10 min. Lietuva surengia pavojingą kontrataką, bet belgės apsigina.

13 min. Belgija kontroliuoja žaidimą.

16 min. Belgija muša mažąjį kampinį ir krenta pirmasis įvartis į mūsų vartus - 0:1.

Vyksta lygi kova, tačiau mūsų rinktinei to jau neužteks. Reikia pulti ir įmušti.

20 min. žaidimo kontrolę vėl perima Belgija.

25 min. vyksta kova be pavojingų momentų.

27 min. Belgija surengia dar vieną labai pavojingą ataką, bet Lietuvos rinktinė apsigina.

30 min. jau mūsų komanda surengia puikią ataką, bet rezultatas ir vėl nesikeičia.

Jaučiasi, kad po praleisti įvarčio kažkas mūsų komandos žaidime išsiderino. Pulti bandoma per Aušrą Bardauskaitę. Belgės ramiai vienodu ritmu žaidžia savo žaidimą.

30 min. Belgija uždirba mažąjį kampinį, bet suklysta jį mušant.

Paskutinę kėlinio akimirką Belgija uždirba mažąjį kampinį. Sirena nuskambėjo, bet belgės dar gali pelnyti įvartį.

Belgių bandymas nesėkmingas. Po pirmo kėlinio pralaimime 0:1. Dar niekas neprarasta, jei sugebėjome per antrą kėlinį spausti ispanes, turėtume sugebėti tą patį ir su Belgija.

Pertrauka.

Prasidėjo antras kėlinys.

39 min. belgės netruko uždirbti pirmą mažąjį kampinį po pertraukos.

Mūsiškės apsigina, paprastas belgių kampinis.

44 min. 1:1 Irmantė Paulavičiūtė prasiveržė kraštu, smūgiavo į vartus, kamuoliukas atšoko Jūratei Juodytei ir ši išlygino rezultatą!

50 min. Žaidimas vyksta lygiai, nė viena komanda neturi iniciatyvos.

54 min. mūsų komandą nuo įvarčio gelbsti Arūnė Paulavičiūtė.

57 min. Aušrai Bardauskaitei rodoma žalia kortelė.

60 min. traumą patiria dar viena Belgijos riedulininkė.

Lieka 10 min. vilties.

62 min. puiki lietuvaičių proga, belgės gelbstisi pažeisdamos taisykles - mažasis kampinis.

63 min. belgių vartininkė apgina savo vartus.

64 min. mūsų komanda stabdo belgių ataką pražanga netoli savo zonos.

65 min. puiki Lietuvos rinktinės kontrataka, mušime mažąjį kampinį.

67 min. 2:1!!!!!!!!!!!!!!!!! Mažąjį kampinį mušė Simona Grubliauskaitė, prie belgių vartų kilo sumaištis ir Donata Dildaitė persvėrė rezultatą mūsų komandos naudai!!!

LŽRF prezidento klausimas: "Kaip išgyventi likusias 3 min. 50 sek.?" :)

68 min. Lietuva pereina į varžovių aikštės pusę. Paprastas kampinis.

Liko minutė!

VISKAS! LIETUVA NUGALĖJO 2:1!!!

Liekame A divizione ir kitą rugpjūtį vykstame į BOSTONĄ!

Galutinė dėl išlikimo A divizione kovojusios C grupės rikiuotė: 1. Ispanija - 6 taškai, 2. Lietuva - 6, 3. Belgija - 4, 4. Italija - 1.

Ispanija ir Lietuva lieka A divizione bei keliauja į pasaulio čempionatą, Belgija ir Italija iškrito į B divizioną.