Pamiršau spaltažodį
MŪSŲ DRAUGAI

Lietuvos moterų čempionato „B“ diviziono varžybose – staigmena!
16. Kovas 2010, 15:29

Vilniaus „Žuvėdra – VPU Šviesa“ klubo riedulininkės pirmą kart savo klubo istorijoje iškovojo pergalę šalies čempionato varžybose. Jos tapo Lietuvos moterų čempionato „B“ diviziono nugalėtojomis ir iškovojo teisę 2011 metais žaisti Lietuvos moterų čempionato „A“ divizione.

Vilnietės, pirmose rungtynėse įveikė savo „amžiną stabdį“ – Širvintų SM riedulininkes 3:0 (2:0). Puikiai komandai dirigavo susikaupęs jaunasis moterų komandos treneris Maksim Tarasov, kuris metė iššūkį sau ir priešininkams. Įvarčius rungtynės pelnė:
8 min. Nr. 13 – Sandra Mockutė, iš mažojo kampinio
18 min. Nr. 13 – Sandra Mockutė, iš žaidimo
39 min. Nr. 5 – Auksė Paltarokaitė, iš mažojo kampinio

Šiaulių komandų kova pusfinalyje baigėsi „Lidvijos“ klubo pergale rezultatu 3:1 (0:0) įveikus „Šiaulių“ riedulininkes. Čia savo meistriškumą puikiai pademonstravo „Lidvijos“ riedulininkės, vadovaujamos Sigitos Vitginienės.
Įvarčius pelnė:

21 min. Šiaulių „Lidvija“ – Nr. 15 – L. Pocienė, iš žaidimo, 1:0
26 min. Šiaulių „Šiauliai“ – Nr. 12 – R. Vilčiauskaitė, iš žaidimo, 1:1
28 min. Šiaulių „Lidvija“ – Nr. 10 – V.Vaidilauskaitė, iš mažojo kampinio, 2:1
35 min. Šiaulių „Lidvija“ – Nr. 10 – V.Vaidilauskaitė, iš žaidimo, 3:1

Labai gražios ir įtemptos rungtynės įvyko tarp Širvintų SM ir Šiaulių „Šiauliai“ riedulininkių dėl 3-4 vietų. Fantastiškoje kovoje pergalę „išplėšė“ Širvintų SM riedulininkes, rezultatu 4:3 (3:2).

2 min. Širvintų SM – Nr. 9 – J.Pesliakaitė, iš mažojo kampinio, 1:0
4 min. Širvintų SM – Nr. 10 – M. Namajuskaitė, iš žaidimo, 2:0
11 min. Šiaulių „Šiauliai“ – Nr. 14 –
17 min. Šiaulių „Šiauliai“ – Nr. 12 – R.Vilčiauskaitė, iš žaidimo, 2:2
19 min. Širvintų SM – Nr. 4 – M. Ivanauskaitė, iš mažojo kampinio, 3:2
25 min. Širvintų SM – Nr. 15 – J.Šalaviejūtė, iš žaidimo, 4:2
39 min. Šiaulių „Šiauliai“ – Nr. 12 – R.Vilčiauskaitė, iš žaidimo, 4:3

Finalo baigties rezultato niekas nežinojo iki pat finalinio teisėjų švilpuko! Vilnietės ir šiaulietės parodė tokią kovą, ryžtą ir norą laimėti, jog joms tikrai gali pavydėti šalies elitinio diviziono komandos.
Vilniečių komandos treneris M. Tarasov puikiai išanalizavo „Lidvijos“ riedulininkių žaidimą ir jų stipriąsias puses. Giedrė Kvilonaitė 40 min. puikiai „uždengė“ šiauliečių lyderę A. Baziulytę, tad „Lidvijos“ atakos nebuvo tokios pavojingos. Puikiai žaidimą dirigavo ir šiauliečių žaidžianti trenerė S.Vitginienė, kuriai asistavo J. Mišeikytė.
Abi komandos turėjo daug progų įvarčius pelnyti iš mažųjų kampinių, bet čia savo puikią formą demonstravo komandų vartininkės. Rungtynės baigėsi rezultatu 0:0 (0:0).
Vilniečių gretose brandų žaidimą demonstravo gynėjos Auksė Paltarokaitė ir Sandra Klimavičiūtė bei patirtį Sandra Mockutė. Be abejonės, komanda turi būti dėkinga ir komandos kapitonei Giedrei Kvilonaitei, kuri puikiai įvykdė trenerio nurodymus.
„Sauso“ rezultato uždarųjų patalpų riedulio finalinėse varžybose žolės riedulio specialistai neprisimena!
7 metrų baudinių serija po įtemptos kovos baigėsi rezultatu 3:2 vilniečių pergale:

Širvintų SM – I.Grinytė

Vilniaus „Žuvėdra – VPU Šviesa“ komandos trenerio nuomonę apie čempionatą galite skaityti http://www.zoles-riedulys.lt/zuvedra