MŪSŲ DRAUGAI

Lietuvos moterų žolės riedulio čempionato I ratas be staigmenų
20. Rugsėjis 2010, 15:02

Monikos Ivanauskaitės nuotr.
Š.m. rugsėjo 16-19 d. startavo 33-iasis Lietuvos moterų žolės riedulio čempionato “A” divizionas. Jame dalyvauja 5 pajėgiausios šalies komandos: Šiaulių “Gintra-Strekte-Universitetas”, Vilniaus SM "Tauras", Širvintų “Inta”, Kelmės „Kelmė“, Šiaulių "Šiauliai-SM Klevas“.

Pirmosios “A” diviziono rungtynės buvo sužaistos ketvirtadienį Šiauliuose tarp Šiaulių “Gintros-Strekte-Universiteto” bei Šiaulių “Šiauliai-SM Klevas”. Ilgametės šalies čempionės Šiaulių “Gintra-Strekte-Universitetas” didesnio pasipriešinimo iš jauniausios (pagal amžiaus vidurkį -15,4m.) “A” diviziono ekipos Šiaulių “Šiauliai-SM Klevas” nepatyrė. Tarpusavio rezultatas baigėsi 8-0 (po pirmojo kėlinio 5-0).
Penktadienį Kelmės „Kelmė“ sužaidė dvejas rungtynes su Šiaulių "Šiauliai-SM Klevas“ bei Šiaulių „Gintra-Strekte-Universitetas“ komandomis. Kelmės ekipa įveikė Šiaulių "Šiauliai-SM Klevas“ rezultatu 0-2 (po pirmojo kėlinio 0-0), o Šiaulių „Gintros-Strekte-Universiteto“ ir Kelmės „Kelmė“ tarpusavio susitikimas pasibaigė 8-1 (po pirmojo kėlinio 4-1).
Savaitgalį moterų čempionato varžybos persikėlė į šalies sostinę Vilnių. Vilniaus Žemynos gimnazijos sintetinės dangos stadione Širvintų „Inta“ įveikė Šiaulių "Šiauliai-SM Klevas“ rezultatu 3-1 (po pirmojo kėlinio 2-1), Šiaulių “Gintros-Strekte-Universiteto“ Širvintų „Intą“ 4-0 (po pirmojo kėlinio 3-0), Vilniaus SM „Tauras“ ir Šiaulių "Šiauliai-SM Klevas“ sužaidė 3-0 vilniečių naudai (po pirmojo kėlinio 1-0).
Didesnį dėmesį turėjusios sukelti Vilniaus SM „Tauras“ ir Šiaulių „Gintros-Strekte-Universiteto“ varžybos leido tenkintis lygiosiomis. Rungtynės baigėsi be įvarčių 0-0. Tiek viena tiek kita komanda turėjo nemažai pavojingų progų paįvairinti rezultatą, tačiau nei vienai nepavyko to padaryti
Sekmadienį vykusiose rungtynėse tarp Širvintų „Intos“ ir Kelmės „Kelmė“ komandų didesnį norą nugalėti demonstravo Kelmės merginos, laimėjusios pirmąjį kėlinį 1-0 ir nuolat kėlusios grėsmę širvintiškių vartams. Tačiau Širvintų “Intos” ekipa nenusileido, ir sugebėjo išlyginti rezultatą. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1-1.
Likusiose savaitgalio rungtynėse Vilniaus SM „Tauras” įveikė Širvintų “Intą” ir Kelmės “Kelmę” vienodu rezultatu - 2-0.

Tad po Lietuvos moterų čempionato “A” diviziono I rato rungtynių komandos susirikiavo tokia tvarka: 1.Šiaulių “Gintra-Strekte-Universitetas”, 2.Vilniaus SM "Tauras", 3.Širvintų “Inta”, 4.Kelmės „Kelmė“, 5.Šiaulių "Šiauliai-SM Klevas“.

Šį sezoną komandų sudėtyse buvo pastebiami pokyčiai žaidėjų atžvilgiu. Viena žymesnių naujienų buvo tai, kad Šiaulių “Gintros-Strekte-Uni” komandoje nebežaidė vienos pajėgesnių šios ekipos žaidėjų Jūratė Juodytė ir Ramunė Petrauskaitė. Lietuvaitės pasekė kitų Lietuvos žaidėjų pramintu taku link Belgijos. Kaip ir sesės Irma ir Renata Matjušaitytės, pernai išvykusios Dovilė Jakaitė ir Aurelija Griškutė, Jūratė ir Ramunė taip pat pasinaudojo proga išbandyti jėgas Belgijos žolės riedulio lygoje. Beje, šį savaitgalį vykstant Lietuvos moterų čempionatui, lietuvių merginų Aurelijos ir Dovilės bei Jūratės ir Ramunės klubai sužaidė tarpusavio rungtynes. “Lietuviškajame derbyje” įvarčių lietuvaitės nemušė, tarpusavio rungtynės baigėsi draugiškomis lygiosiomis.
Taip pat džiugu ir paminėtina, kad į Lietuvos žolės riedulį sugrįžo ankstesnės kartos žaidėjos: Aurelija Bilotaitė-Butkevičienė į Širvintų “Intą”, Gita Stundžaitė į Vilniaus SM ”Tauras”.
Būta ir perėjimų - Širvintų “Intos” žaidėja Ugnė Chmeliauskaitė pastiprino “B” divizione žaidžiančią Vilniaus “Žuvėdros-Tauro”ekipą.

Rezultatai po pirmojo rato:
2010 m. rugsėjo 16 d. (ketvirtadienis)
Šiaulių sintetinės dangos stadionas, Pumpučių g. 19

Šiaulių „Gintra-Strekte-Universitetas“ – Šiaulių "Šiauliai- SM Klevas“ 8-0 (5-0)