Pamiršau spaltažodį
MŪSŲ DRAUGAI

Lietuvos merginų U-18 rintinės kova Europos čempionate Belgijoje
10. Liepa 2009, 10:09

Lietuvaitės pagal reitingą (2007 m. Europos čempionatas „A“ divizionas, 6 vieta tarp 21 šalies) pakliuvo į „mirtininkų“ grupę, kur Pasaulyje „madas“ diktuoja Vokietijos ir Olandijos rinktinės (abi šalys ne kartą yra iškovojusios Olimpinius aukso medalius). Galutiniai rezultatai.

Lietuvos merginų U-18 rinktinė, vadovaujama vyr. trenerio Romualdo Chmeliausko (Širvintos) ir trenerės Angelės Bučmienės (Šiauliai) pakeliui į Belgiją, Lenkijoje merginos sužaidė kontrolines rungtynes su Lenkijos bendraamžėmis ir pralaimėjo rezultatu 1:2 (1:1). Įvartį lietuvaitėms pelnė Simona Grabliauskaitė.
Treneriams pogrupyje su „gigantais“ buvo keliamos užduotys: išsaugoti minimalias jėgas, netraumuoti žaidėjų ir žaisti „antrajame fronte“ t.y. kovoti dėl išlikimo „A“ divizione.
Rungtynės Vokietijai (9:1 (6:1)) ir Olandijai (9:0 (5:0)) pralaimėtos dideliu skirtumu, išnaudota daug jėgų.
Deja, rungtynės su Rusijos komanda atkaklioje ir gražioje kovoje pralaimėtos rezultatu 1:2 (0:1). Įvartį pelnė Alma Balkaitytė. Treneriai turėjo vilčių laimėti šias rungtynes ir mergaitės labai stengėsi, deja, rusų vartininkė ir gynyba buvo labai gerai organizuota.
Tad Lietuvos panelės kovos grupėje dėl 5-8 vietų su 0 taškų. Rusija, Airija, čia „atsinešė“ po 3 taškus, Prancūzija, kaip ir Lietuva, kovą pradės su 0 taškų.
Liepos 9 diena čempionate - laisva diena.

Po trumpos pertraukėlės, liepos 10 dieną žaidžiamos rungtynės dėl 5-8 vietų Europos Aukščiausioje lygoje, kur kovojama dėl patekimo į Pasaulio jaunimo Olimpines žaidynes. Lietuvos komanda susitiko su Airijos bendraamžėmis, kurios šiame čempionate turėjo 3 taškus. Rungtynės tarp lietuvaičių ir Airijos merginų buvo nepaprastai įnirtingos ir kovingos. Teisėjai nelepino Lietuvos merginų.. Pirmąjame kėlinyje geltoną kortelę gavo ir 5 min. iš aikštės buvo pašalinta Rasa Buckutė, po kelių minučių geltoną kortelę taip pat gavo ir Airijos rinktinės narė. Pirmasis kėlinys baigėsi nerezultatyviai 0:0. Antrąjame kėlinyje 33 min. iš žaidimo įvartį pelnė Sandra Adomavičiūtė. 43 min geltonąją kortelę gavo Ugnė Chmeliauskaitė ir buvo pašalinta iš aikštės 5 min. Tuo metu, pasinaudojusios pranašumu, Airijos rinktinės narės sugebėjo išlyginti rezultatą. Rungtynės pasiekė epogėjų ir 61 min. lemiamą įvartį pelnė Ugnė Chmeliauskaitė!
Rytoj, t.y. liepos 11 dieną bus žaidžiamos lemiamos rungtynės su Prancūzijos nacionaline rinktine (Rusija - Prancūzija 1:1).