Pamiršau spaltažodį
MŪSŲ DRAUGAI

Mačas su ispanėmis pralaimėtas
25. Liepa 2008, 09:31

Lietuvos merginų jaunimo rinktinė pralaimėjo Europos čempionato C grupės rungtynes ispanėms rezultatu 1:3 (0:2) ir yra per žingsnį nuo iškritimo į B divizioną. Rytoj lietuvaitėms būtinai reikės nugalėti belges.

Ispanijos rinktinė yra labai pavojinga varžovė, nors ir užėmė A grupėje paskutinę vietą. Pirmą turnyro dieną ji net 1:7 pralaimėjo olandėms, po to 0:1 nusileido belgėms ir 0:3 vokietėms. Tačiau ispanės yra varžybų šeimininkės ir namie tikrai nenorės iškristi iš A diviziono. Ispanijos žolės riedulio lygis yra labai aukštas, visų amžiaus grupių rinktinės nuolat kovoja su stipriausiomis pasaulio komandomis.

Lietuvos ir Ispanijos rinktinių tarpusavio mačų istorija yra gana trumpa. Per 6 rungtynes ispanės iškovojo 4 pergales, 2 rungtynės baigėsi lygiosiomis. Visi šie mačai žaisti Europos čempionatų A divizionuose:

1999 08 27 Moterys Ispanija - Lietuva 2:1
2002 08 04 U-21 Ispanija - Lietuva 3:0
2003 07 09 U-16 Ispanija - Lietuva 4:4
2004 07 15 U-16 Ispanija - Lietuva 1:0
2007 07 14 U-18 Ispanija - Lietuva 1:1
2008 07 09 U-16 Ispanija - Lietuva 3:0

Pernai per 18-mečių Europos čempionatą Edinburge būtent lygiosios 1:1 su ispanėmis mūsų komandai leido išsaugoti vietą A divizione. Ispanės iškrito į žemesnį lygį.

Gal jau atėjo laikas pirmai lietuvaičių pergalei prieš ispanes?

Oficialios Europos čempionato svetainės fotogalerijoje galima peržiūrėti Lietuvos ir Baltarusijos mačo nuotraukas: http://picasaweb.google.es/hockeyvalencia2008.002/20080723_Day_4_BELARUS_LITHUANIAR

Lietuvos rinktinės starto sudėtyje, lyginant su pastarosiomis dvejomis rungtynėmis, įvyko vienas pasikeitimas - Ritą Pauliukevičiūtę pakeitė Evelina Malyševa.

Vartininkė: Arūnė Paulavičiūtė;
Gynėjos: Ramūnė Petrauskaitė, Donata Dildaitė, Ina Kenstavičiūtė ir Erlanda Nomeikaitė;
Saugės: Jūratė Juodytė, Simona Grubliauskaitė, Ernesta Kalinauskaitė ir Irmantė Paulavičiūtė;
Puolėjos: Aušra Bardauskaitė ir Evelina Malyševa.

Rungtynės prasideda.

Mačas prasidėjo abipusėmis atakomis, tačiau rimtesnio pavojaus nė vienai komandai sukurti kol kas nepavyko.

Ispanės ima kontroliuoti žaidimą, tačiau mūsiškės pavyksta apsiginti.

15 min. ispanės muša mažąjį kampinį, tačiau lietuvaitės puikiai apsigina ir surengia kontrataką. Pavojus prie ispanių vartų vis dėlto nekyla.

19 min. ispanės surengia gražią ataką, uždirba mažąjį kampinį ir 20 min. jį paverčia įvarčiu - 0:1.

24 min. ispanės uždirba dar vieną mažąjį kampinį.

LŽRF prezidentas iš Valensijos praneša, kad mažuosius kampinius muša ne tik ispanės. Abi komandos mušė po 3 mažuosius kampinius. Mūsų komandos puolimui trūksta aštrumo, abiejų puolėjų aktyvesnių veiksmų.

27 min. ispanės muša jau 4 mažąjį kampinį iš eilės.

Pagaliau mūsiškės atsimuša, rezultatas nesikeičia.

29 min. vėl ispanių mažasis kampinis.

30 min. antras mažasis kampinis iš eilės.

30 min. Patricia de Beraza po mažojo kampinio muša antrą įvartį į mūsų vartus - 0:2

Nepanašu, kad šiandien bus kuo pasidžiaugti...

Lietuvos žaidėjos nesupranta teisėjų veiksmų. Mūsiškių vertinimu, arbitrės žudo mūsų komandą - vos ne kiekviena ispanių ataka baigiasi mažuoju kampiniu, dažnai apsigynusios lietuvaitės vėl baudžiamos mažaisiais kampiniai. Teisėjauja Olandijos ir Vokietijos arbitrės. Žinia, šios šalys priklauso pasaulio elitui, kurio senbuvė yra ir Ispanija.

Pirmo kėlinio pabaiga.

Kviečiame pasižiūrėti Europos čempionato organizatorių parengtus video reportažus iš mūsiškių ankstesnių varžybų:

Prasidėjo antras kėlinys.

42 min. Nieko naujo. Ispanės vėl muš mažąjį kampinį.

Ispanės suklysta, rezultatas nesikeičia.

45 min. vėl mažasis kampinis prie mūsų vartų.

47 min. Lietuva švelnina rezultatą! Mūsiškės pasigynė nuo ispanių kampinio, surengė kontrataką ir pačios uždirbo mažąjį kampinį. Šis elemetas buvo sužaistas idealiai ir jau pralaimime tik 1:2.

Įvartį po Simonos Grubliauskaitės perdavimo įmušė Donata Dildaitė.

48 min. Lietuva uždirba dar vieną mažąjį kampinį.

Ispanės apsigina, tačiau mūsiškės nusileisti jau neketina.

51 min. deja, ispanės surengia ataką ir jau 1:3.

52 min. Donatai Dildaitei rodoma žalia kortelė.

Mūsų komanda turėjo dar porą progų, tačiau nepavyko nei Aušrai Bardauskaitei nei Irmai Paulavičiūtei.

55 min. mūsų mažasis kampinis.

Rezultatas nesikeičia.

59 min. jau ispanės muša mažąjį kampinį.

Mūsiškės mėgina šturmuoti ispanių vartus, šios atsako labai pavojingomis kontratakomis. Lietuvos rinktinė tikrai galėjo vėl sušvelninti atsilikimą iki minimumo, tačiau trūksta sėkmės.

Deja, rungtynės taip ir baigiasi. Mačo pabaigoje progų vėl turėjo abi komandos, tačiau pergalę rezultatu 3:1 (2:0) švenčia ispanės.