Baigėsi 29-asis Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionatas, kurį, po metų pertraukos, vėl laimėjo daugkartinis Lietuvos čempionas, Vilniaus „Ardas-Rudamina“ klubas.
Tai yra 8 titulas per paskutinius 9 metus ir geriausias komandas sezonas per visą klubo istoriją – be dar vieno Lietuvos čempionų titulo, šiemet laimėta pirmoji vieta Europos čempionų Iššūkio IV diviziono turnyre ir iškovota teisė kitąmet dalyvauti III diviziono varžybose. Tai yra didžiausias pasiekimas per visą Lietuvos vyrų žolės riedulio istoriją.
Lietuvos čempionate dėl aukso medalių buvo kovojama superfinalo serijoje iki dviejų pergalių. „Ardo-Rudaminos“ varžovu buvo praėjusių metų čempionai ir pastarųjų kelių metų pagrindiniai konkurentai, Širvintų "Inta-Baltic Champingnons" ekipa.
Pirmoji finalo dvikova vyko naujame dirbtinės dangos žolės riedulio stadione Rudaminoje. Šios rungtynės nebuvo tokios lengvos, kaip savaitę atgal, kai paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse vilniečiai tiesiog sutriuškino širvintiškius 8:0. Šįkart rungtynės baigėsi „Ardo-Rudaminos“ pergale rezultatu 3:1 (1:1).
Rungtynių pradžia buvo sėkminga aikštės šeimininkams, kuriuos jau 3 min. į priekį išvedė tikslus komandos legionieriaus, baltarusio Jevgenij Churs, tikslus smūgis. Tačiau varžovai neleido ilgai džiaugtis šia minimalia persvara – 17 min. po staigios kontratakos, rezultatyviausias čempionato žaidėjas ir širvintiškių puolimo lyderis, Giedrius Adomavičius, išlygino rezultatą. „Ardiečiai“, nors ir turėdami žaidybinę persvarą aikštėje, ilgai negalėjo tai įtvirtinti įvarčiais – antras ir trečias įvarčiai į širvintiškių vartus krito tik 50 ir 53 minutėmis, po sėkmingos mažųjų kampinių realizacijos. 50 min. įvartį pelnė nenuilstantis komandos veteranas, vienas iš pagrindinių puolimo organizatorių, 39 metų Valentinas Jankevičius, o 53 min. - dar vienas komandos legionierius iš Baltarusijos, Aleksandr Mankovski.
Antrosios finalo rungtynės vyko Vilniuje ir buvo dar atkaklesnės nei pirmoji dvikova.
„Ardas-Rudamina“ savo oponentus rezultatu 3:2 (0:1,2:2) nugalėjo ir paveržė iš jų čempionų vardus tik po papildomo rungtynių laiko. Pagrindiniam rungtynių laikui pasibaigus taikiai, 2:2, buvo žaidžiamas pratęsimas iki „auksinio“ įvarčio.
Rungtynių pradžia priklausė ambicingiems širvintiškiams – jie puikiai rezgė pavojingus išpuolius, gerai gynėsi ir patikimai dengė pavojingiausią vilniečių žaidėją A. Mankovskį, Baltarusijos rinktinės kapitoną ir ne vienus metus žaidusį Italijos, Belgijos čempionatuose. 26 min. po pavojingo perdavimo į įvarčių zoną, į „Ardo“ vartus krito pirmas įvartis. Jį į savo vartus, po nesėkmingo bandymo perimti aukštai skriejusį kamuoliuką, įsimušė vidurio gynėjas Albertas Kušlevičius. Vilniečiams per pirmą kėlinį taip ir nepavyko sukurti kažko pavojingo prie „Intos“ vartų.
Antroji rungtynių dalis prasidėjo kiek sėkmingiau sezono lyderiams – 41 min. Alberto jaunesnysis brolis Tomas kompensavo jo klaidą, po aštraus A. Mankovskio perdavimo iš aikštės kampo, pelnydamas komandai pirmą įvartį, o jau po 2 min. Vitalij Ryncevič, pasinaudojęs vartininko klaida, išvedė „Ardą-Rudaminą“ į priekį, 2:1.
"Inta-Baltic Champingnons" nesiruošė lengvai pasiduoti ir po ne pirmo karto šiose rungtynėse vilniečiams neapdairiai sužaidus gynyboje, uždirbę mažąjį kampinį, jį sėkmingai realizavo. Įvartį tiksliu metimu pelnė Domas Lekys.
Pagrindiniam rungtynių laikui pasibaigus lygiosiomis, teko žaisti pratęsimą iki „auksinio“ įvarčio. Įtampa augo, nes bet kurios komandos klaida galėjo tapti lemtinga – širvintiškiams reikštų atsisveikinimą su čempionų vardais, o vilniečiams savo tikslą iškovoti dar vieną čempionų vardą tektų atidėti iki trečiųjų rungtynių. Per pirmą papildomą kėlinuką abi komandos turėjo po kelias realias progas pasižymėti – „Ardą“ nuo įvarčio gelbėjo virpstas, „Inta“- patikimai žaidęs vartininkas, atmušęs keletą pavojingų smūgių. Visgi, antrajame pratęsimo kėlinuke, iki pabaigos likus 4 min., „Ardui-Rudaminai“ 8 aukso medalius padovanojo labiausiai patyrusio komandos žaidėjo, A. Mankovskio, tiksliai realizuotas metimas iš mažojo kampinio.
Bronzos medalius iškovojo pirmenybių debiutantai, jaunieji (komandos pagrindą sudaro 16-17 metų jaunuoliai) Šiaulių „Šiauliai“ žaidėjai, kovoje dėl 3 vietos dukart vienodu rezultatu 4:1 nugalėję Vilniaus SŽK "Žuvėdra-Taurą".
Rezultatyviausio čempionato žaidėjo prizą pelnė Širvintų "Inta-Baltic Champingnons" puolėjas Giedrius Adomavičius, geriausio puolėjo – Šiaulių „Šiauliai“ atstovas Vaidotas Kringelis, o geriausio gynėjo ir vartininko prizus atsiėmė „Ardo-Rudaminos“ žaidėjai - Tomas Kušlevič ir Rokas Rudenka.