Lietuvos žolės riedulio federacija surengė pirmąjį Lietuvos moksleivių čempionatą, kuriame rungtyniaujame 5 prieš 5. Naujasis formatas leidžia suburti daugiau komandų klubams ir centrams, kuriuose vieno ar kito amžiaus žaidėjų yra kiek mažiau.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

Žolės riedulio 5x5 sostine tapo Širvintos, kurių naujajame stadione buvo surengtos net 4 serijų ir 2 finalinės varžybos.

Merginų turnyro nugalėtojomis tapo Šiaulių „Gintros“ riedulininkės, finalo serijoje 8:0 įveikusios Širvintų „Intą“, 10:0 - Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą-EuropaCity“  ir 3:1 - Širvintų SM auklėtines. Būtent pastaroji komanda užėmė antrąją vietą. Širvintų SM ekipa per kitas rungtynes 15:0 įveikė „Intą“ ir 8:2 - vilnietes. Per mažajam finalui prilygusį mačą vilnietės Širvintų antroji ekipa nugalėjo sostinės atstoves 5:1.

Vaikinų varžybas taip pat laimėjo Širvintų SM auklėtiniai. Jie finalinėse varžybose 13:0 nugalėjo Vilniaus rajono SM, 5:1 - Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą-Radio Loftus“ ir 7:0 - Kauno „Taurą-Veršvus“. Antri liko vilniečiai, 6:4 pranokę Vilniaus rajono SM sportininkus ir 5:3 - kauniečius. Rungtynės tarp Kauno ir Vilniaus raj. ekipų baigėsi 1:1, tačiau trečioji vieta dėl papildomų rodiklių atiteko kauniečiams.

„LŽRF vardu dėkoju Širvintu rajono merei Živilei Pinskuvienei, sporto mokyklos direktorei Alinai Zapolskienei ir visam mokyklos kolektyvui, turnyro direktoriui Borisui Sockiui, medicinos personalo vadovui Antanui Ancerevičiui ir kitiems širvintiškiams už pagalbą rengiant varžybas ir nuoširdų bendradarbiavimą, - sakė LŽRF prezidentas Leonardas Čaikauskas. - Žolės riedulio 5x5 krikštynos jau lieka praeityje, treneriai ir žaidėjai gali įvertinti šių varžybų pliusus ir minusus. Jų bus ne vienas. Jėgas varžybose išbandė komandos iš Joniškio, Kauno, Vilniaus, Rudaminos, Širvintų Šiaulių. Tikimės sulaukti ir dalyvių iš Kelmės, bundančio Panevėžio, Trakų Vokės. Bet tai, kad LŽRF sėkmingai surengė šios naujos rungties varžybas ir įteisino jau 3 žolės riedulio rungtį Lietuvoje yra faktas.“

Liepos 7-9 dienomis didelis žolės riedulio 5x5 renginys laukia Vilniaus. Šalies sostinėje vyks Europos 16-mečių C grupės berniukų ir mergaičių varžybos.