Baigėsi 2016 metų žolės riedulio klubų Europos taurių turnyrai. Iš 4 juose dalyvavusių Lietuvos klubų 3 išliko tuose pačiuose divizionuose, o vienas iškrito į žemesnįjį.

Abu moterų klubai pirmadienį kovojo dėl kelialapių į aukštesnius divizionus, bet patyrė pralaimėjimus.

Lietuvos čempionės - Šiaulių „Gintros-Strektės-Universiteto“ riedulininkės - per Čempionių taurės III diviziono (Eurohockey Club Champions Challenge I) lemiamas rungtynes nusileido „Ulster Elks“ (Airija) ekipai 0:3 (0:3) ir galutinėje turnyro įskaitoje su Volgodonsko „Dončanka“ (Rusija) pasidalino 3-ąją vietą. Nedideliu paguodos prizu šiaulietėms tapo Donatos Grigienės užimta pirmoji vieta rezultatyviausių žaidėjų sąraše. „Gintros-Strektės-Universiteto“ puolimo lyderė iš viso pelnė 6 įvarčius.

REZULTATAI IR TVARKARAŠTIS

Vilniaus „HFTC-Tauro“ riedulininkės per V divizono (Eurohockey Club Champions Challenge III) lemiamą mačą turėjo pripažinti Vienos „Navax“ (Austrija) pranašumą rezultatu 0:2 (0:0).

Itin karšta buvo mačo pabaigoje, kurią vilnietės nuolat žaidė mažumoje. Žolės riedulyje raudonoji kortelė yra itin retas atvejis, o šį kartą vilnietėms jos buvo parodytos net dvi. 60 min. iš aikštės buvo pašalinta Dovilė Juraitė, o 67 min. raudonąją kortelę prieš save išvydo ir „HFTC-Tauro“ kapitonė Alma Balkaitytė, 53 ir 67 min. bausta geltonosiomis kortelėmis.

Austrės abu savo įvarčius pelnė būtent paskutinėje rungtynių dalyje: pirmąjį - 54 min., o antrąjį - 65 min.

Šiame turnyre „HFTC-Tauro“ vartų sargė Rasa Čepienė buvo išrinkta geriausia vartininke.

REZULTATAI IR TVARKARAŠTIS

Vyrų klubai Bratislavoje pirmadienį kovojo dėl išlikimo Europos klubų Čempionų taurės ketvirtajame divizione (Eurohockey Club Champions Challenge II). Užduotį sėkmingai įvykdyti pavyko tik Širvintų „Intai-Baltic Champignons“, per baudinių seriją palaužusiai Gibraltaro „Grammarians“ komandą.

Pirmajame kėlinio viduryje širvintiškiams įvartį pelnė Giedrius Gridziuška (17), tačiau 30 min. varžovai rezultatą išlygino. Vis dėlto prieš pat pertrauką „Intos-Baltic Champignons“ standartinių padėčių specialistas Žygimantas Balsiukas realizavo mažąjį kampinį ir vėl išvedė savo komandą į priekį. Deja, 53 min. Gibraltaro komanda taip pat po mažojo kampinio dar kartą išlygino rezultatą (2:2) ir išlikimo divizione klausimas buvo perkeltas į baudinių seriją.

Joje geriau sekėsi Lietuvos komandai. Tas pats Ž. Balsiukas, Darius Jackevičius ir Lukas Janukaitis pelnė įvarčius, o Gibraltaro ekipa širvintiškių vartininką Tomą Mozūrą pergudravo tik ketvirtuoju bandymu ir pralaimėjo lemtingąją seriją 1:3.

Tuo metu Vilniaus „Ardas-Rudamina“ per savo lemiamas rungtynes net 2:9 (1:4) pralaimėjo „Šenkvice“ (Slovakija) riedulininkams. Mūsų komandai per šį mačą įvarčius pelnė Milošas Andrušanecas (15) ir Karolis Asanavičius (38).

REZULTATAI IR TVARKARAŠTIS