Vilniuje prasidėjo 2015 metų Europos vyrų žolės riedulio IV diviziono čempionatas. Lietuvos rinktinė per pirmąsias turnyro I etapo B grupės rungtynes 4:2 (0:1) nugalėjo Maltos ekipą.

Antrasis Ž. Balsiuko įvartis (A. Pliadžio nuotr.).

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKŲ GALERIJA

Lietuvos rinktinė pirmajame kėlinyje buvo aktyvesnė, kontroliavo žaidimą, tačiau įvarčio pelnyti vis nesisekė. Mūsų ekipa mušė 5 mažuosius kampinius, bet keletą kartų jų net nepavyko užbaigti smūgiais.

Maltos ekipai šį elemetą pavyko realizuoti daug geriau. Varžovai pasinaudojo jau antrąją tokia galimybe ir 26 min. išsiveržė į priekį. Beje, šiuo mažuoju kampiniu lietuviai buvo nubausti už šiurkščią pražangą tolokai nuo savų vartų.

Per pertrauką Lietuvos rinktinės vyriausiajam treneriui Romualdui Chmeliauskui pavyko alikti tinkamas korekcijas ir jau 37 min. buvo pagaliau realizuotas mažasis kampinis. Tai smūgiu į apatinį vartų kampą padarė Žygimantas Balsiukas.

Prabėgus vos 5 min. lietuviai vėl gavo teisę muštį mažąjį kampinį ir tas pats Ž. Balsiukas šį kartą jau pasiuntė kamuoliuką po skersiniu - 2:1!

Sunkiausia antrojo kėlinio dalis lietuviams prasidėjo 46 min. Tuomet geltonąja kortele buvo nubaustas Algirdas Jackevičius, o jau po minutės žaliąją kortelę prieš save išvydo Vitalijus Rincevičius. Turėdami net 2 žaidėjais daugiau Maltos riedulininkai uždarė mūsiškius savo zonoje, mušė mažąjį kampinį, bet rezultato išlyginti neįstengė.

Kaip reiškia mušti 55 min. svečiams pademonstravo Darius Jackevičius, užbaigęs labai pavojingą ataką taikliu aukštu smūgiu ir padidinęs rezultatą iki 3:1! Beje, tuo metu jau Maltos ekipa turėjo aikštėje vienu žaidėju mažiau.

Atsidūrę ant bedugnės krašto mūsiškių varžovai pamėgino surengti dar vieną šturmą, bet po kontratakos vėl buvo labai skaudžiai nubausti. Po tolimo perdavimo Vaidotas Kringelis gavo kamuoliuką Maltos rinktinės vartų zonoje ir vienu lietimu nukreipė jį į vartus - 4:1.

70 min. svečiai uždirbo paskutinį savo mažąjį kampinį ir pelnė dar vieną įvartį, bet rungtynių baigčiai jis įtakos jau neturėjo.

Rungtynių statistika

Lietuva - Malta 4:2 (0:1)
Įvarčiai: 0:1 J. Williamsas (26 iš mk), 1:1 Ž. Balsiukas (37 iš mk), 2:1 Ž. Balsiukas (42 iš mk), 3:1 D. Jackevičius (55), 4:1 V. Kringelis (68),  4:2 J. Sarcia (70 iš mk).
Žaliosios kortelės: G. Dimechas (21), A. Bilotas (25), V. Rincevičius (47), V. Kringelis (58).
Geltonosios kortelės: A. Jackevičius (46; pašalinimas 5 min.), S. Tanti (51; 5 min.), K. Calleja (62; 10 min.), D. Lekys (66; 5 min.)
Teisėjai: M. Margolienas (Slovakija), S. Mohammedas (Norvegija).

PILNAS RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Per kitas B grupės rungtynes Kipro rinktinė nugalėjo Suomijos riedulininkus 3:1 (2:0).

A grupėje Danijos rinktinė net 11:0 (5:0) sutriuškino norvegus, o Slovakijos ekipa 4:1 (2:1) įveikė vengrus.

Pirmadienį Lietuvos rinktinė 17 val. susitiks su Kipro ekipa. Europos čempionato kovos vyksta sostinės Žemynos gimnazijos žolės riedulio stadione (Čiobiškio g. 16).