Spausdinti
Lietuvos moterų žolės riedulio rinktinė jau šeštadienį Dubline pradės Pasaulio lygos atrankos II etapo kovas. Mūsų komandos kapitonė Ramūnė Petrauskaitė teigia, kad komanda tiki galimybe iškovoti vietą geriausiųjų ketverte.


Komandos susirinkimas Dubline.

Pirmąsias rungtynes mūsiškės žais su Čilės riedulininkėmis. Kovo 15-ąją lietuvių laukia mačas su Austrijos rinktine, o kovo 17-ąją - su Baltarusijos. Kovo 19-ąją vyks ketvirtfinaliai (grupių pirmosios vietos žais su ketvirtosiomis, o antrosios - su trečiosiomis), kovo 21-ąją - pusfinaliai, o kovo 22-ąją - finalai. Finalininkės pelnys kelialapius į Pasaulio lygos III etapą, o trečiąją vietą užėmusios ekipos likimą, pasibaigus visiems II etapo turnyrams, lems reitingas.

Lietuvos (34 vieta FIH reitinge), Čilės (20), Baltarusijos (18) ir Austrijos (27) rinktinės rungtyniaus turnyro B grupėje, o A grupėje grumsis Turkija (36), Kanada (22), Ukraina (25) ir Airija (14).

„Esame geros nuotaikos, svarbu kad visos merginos sveikos, nėra traumų, - prieš oficialias kovas sakė R. Petrauskaitė. - Visai neseniai baigėme uždarų patalpų riedulio sezoną, oro salygos taip pat nelepino, tad pasirengimas turnyrui buvo trumpas. Bet kiek galėjome, tiek išspaudėme iš savęs.“

Lietuvos rinktinės galimybes kapitonė vertina atsargiai, bet optimistiškai. Lietuvos žolės riedulio federacija komandai kelia tikslą Dubline patekti į stipriausiųjų ketvertą.

„Manau, visos komandos čia bus stiprios. Baltarusės ir austrės mums gerai žinomos, stengsimės tuo pasinaudoti. Reikia tik nuo pirmų rungtynių susikaupti, pasinaudoti savo progomis ir viskas bus įmanoma“, - tvirtino šiaulietė.

R. Petrauskaitė teigė besitikinti, kad palaikyti mūsų komandos Dubline atvyks Airijoje gyvenantys tautiečiai.

„Merginos pakvietė savo draugus, giminaičius, gyvenančius Airijoje, atvažiuoti ir palaikyti Lietuvos rinktinę. Tikimės sulaukti palaikymo“, - vylėsi Lietuvos ekipos gynėja.

Daugiau informacijos apie turnyrą:

Airijos žolės riedulio federacija - Hockey.ie
Tarptautinė žolės riedulio federacija - FIH.ch