Spausdinti
Lietuvos moterų žolės riedulio rinktinė baigia pasirengimą Pasaulio lygos atrankos II etapo kovoms, kurios kovo 14-22 dienomis vyks Airijos sostinėje Dubline.

Lietuvos rinktinei teko treniruotis ir tokiomis sąlygomis.

Teisę dalyvauti šiose varžybose mūsiškės pelnė per I etapo turnyrą, kuris pernai vyko Šiauliuose.

Turnyrai - Urugvajuje, Indijoje ir Airijoje

Dubline dėl teisės tęsti kovą Pasaulio lygos turnyre kovos 8 ekipos, suskirstytos į 2 grupes. A grupėje grumsis Turkija, Kanada, Ukraina ir Airija, B grupėje - Čilė, Lietuva, Baltarusija ir Austrija.

Mūsų ekipa kovo 14-ąją susitiks su Čilės riedulininkėmis, kovo 15-ąją - su Austrijos, o kovo 17-ąją - su Baltarusijos. Kovo 19-ąją vyks ketvirtifnaliai (grupių pirmosios vietos žais su ketvirtosiomis, o antrosios - su trečiosiomis), kovo 21-ąją - pusfinaliai, o kovo 22-ąją - finalai. Finalininkės pelnys kelialapius į Pasaulio lygos III etapą, o trečiąją vietą užėmusios ekipos likimą, pasibaigus visiems II etapo turnyrams, lems reitingas.

Vienas II etapo turnyras jau įvyko Urugvajaus sostinėje Montevidėjuje. Ten pirmąją vietą užėmė italės, finale 4:0 sutriuškinusios urugvajietes. Trečios liko Azerbaidžano riedulininkės, mažajame finale 5:2 palaužusios Meksikos rinktinę. Toliau išsirikiavo Prancūzija, Trinidadas ir Tobagas, Dominika bei Kenija.

Antrasis II etapo turnyras šiuo metu vyksta Naujajame Delyje Indijoje. Ten kovoja Indijos, Kazachstano, Malaizijos, Lenkijos, Rusijos, Singapūro, Tailando ir Ganos ekipos.

Sudėtis jau aiški

Lietuvos moterų žolės riedulio komandos dar visai neseniai baigė uždarų patalpų sezoną, todėl rinktinė treniruotis lauke pradėjo tik vasario 25-ąją. Maža to, pasirengimo procesą kiek sujaukė ir netikėtai užklupęs sniegas.

Praeitą savaitgalį 20 kandidačių buvo susirinkę Šiauliuose, po šios stovyklos rinktinės treneriai Vaidotas Vaičeliūnas, Rimantas Čaikauskas ir Maksimas Tarasovas apsisprendė dėl galutinės rinktinės sudėties.

Trenerių spendimu į Airiją vyks vartininkės Viktorija Vileikytė ir Olga Maksimovič, aikštės žaidėjos Ina Kenstavičiūtė, Ernesta Kalinauskaitė, Ugnė Chmeliauskaitė, Aistė Garbatavičiūtė, Ugnė Aučynaitė, Kristina Poškutė, Donata Grigienė, Simona Grubliauskaitė, Erlanda Nomeikaitė, Jūratė Juodytė, Samanta Jakovlevaitė, Raminta Žukaitė, Sandra Adomavičiūtė, Ramūnė Petrauskaitė (komandos kapitonė), Irmantė Paulavičiūtė ir Evelina Malyševa.

Lietuvos rinktinėje ne viena žaidėja yra neseniai grįžusi į aikštę po traumų, yra rizika, kad traumos gali atsinaujinti, todėl dar dvi žaidėjos - Kotryna Kartanovič ir Alma Balkaitytė - treniruosis Vilniuje pagal individualų planą ir bus pasirengusios bet kurią akimirką prisijungti prie rinktinės.

Į Dubliną mūsų komanda išskris kovo 11-ąją.

„Pasirengimo sąlygos buvo sunkios, tačiau žinome, kad ir ukrainietėms teko treniruotis ant sniego, baltarusės susidūrė su analogiškomis sąlygomis, - sakė Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas. - Vis dėlto keliame tikslą komandai patekti tarp 4 geriausių komandų ir stengtis pelnyti kelialapį į III etapą.“

Tarp turnyro Dubline oficialių asmenų Lietuva šį kartą turės tris „savus“ žmones. Mūsų šaliai atstovaus komisarė Jolanta Liškauskienė ir teisėja Vilma Bagdanskienė, o Baltarusijai - teisėja Liudmila Aleinikovienė, buvusio Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininko Arūno Aleinikovo žmona.

Daugiau informacijos apie turnyrą Dubline galite rasti oficialiame tinklalapyje - http://events.fih.ch/new/competition/420