Lietuvos moterų žolės riedulio rinktinė per paskutiniąsias Pasaulio lygos I etapo atrankos turnyro Šiauliuose rungtynes pralaimėjo Baltarusijos ekiapi 2:7 (0:3), bet užėmė trečiąją vietą ir pateko į II etapą.

Mūsų komandai kelialapį į Pasaulio lygos atrankos II etapą užtikrino Ukrainos rinktinė, per pirmąsias sekmadienio rungtynes nugalėjusi Lenkijos ekipą 1:0. Be taškų likusios lenkės turnyre Šiauliuose liko ketvirtos.

Su baltarusėmis mūsų riedulininkės lygiai kovojo pusę pirmojo kėlinio. Varžovės jau 6-ąją minutę po gražios atakos pelnė įvartį, bet po to lietuvaitės perėmė iniciatyvą ir keletą kartų galėjo pelnyti įvarčius. Deja, ir žaidybinėse situacijose, ir po mažųjų kampinių mūsiškėms pritrūko tikslumo.

Pyktelėjusios Baltarusijos riedulininkės 23 min. surengė greitą ataką, kurios pabaigoje Lietuvos rinktinės gynėja Ramūnė Petrauskaitė koja sustabdė į vartus skriejusį kamuoliuką. Už šį taisyklių pažeidimą buvo skirtas 7 metrų baudinys, kurį viešnios pavertė įvarčius.

34 min. viešnios uždirbo dar vieną baudinį ir trečią kartą nuginklavo mūsų vartininkę Viktoriją Vileikytę.

Po pertraukos į Lietuvos rinktinės vartus stojo Olga Maksimovič, tačiau ir jai teko labai daug darbo. Baltarusės po pertraukos pelnė dar 4 įvarčius, o Lietuvos ekipa į tai atsakė Dovilės Kuklienės ir Donatos Grigienės įvarčiais per paskutiniąsias 10 minučių.

Rungtynių statistika

Lietuva - Baltarusija 2:7 (0:3)
Įvarčiai: Dovilė Kuklienė (61), Donata Grigienė (68); Darija Belavusava (6), Volha Šyntar (24), Sviatlana Bahuševič (34, 40, 41), Julija Mikheičuk (52), Krestsina Papkova (70).
Žaliosios kortelės: Erlanda Nomeikaitė (27); Marija Halinouskaja (9).
Geltonosios kortelės: Erlanda Nomeikaitė (34); Marija Halinouskaja (20).

Visas trejas rungtynes laimėjusi Baltarusijos rinktinė tapo turnyro Šiauliuose nugalėtoja, antrąją vietą užėmė ukrainietės, trečiąją - lietuvaitės. Visos šios ekipos iškovojo kelialapius į Pasaulio lygos atrankos II etapą.