Lietuvos moterų žolės riedulio rinktinė Pasaulio lygos atrankos I etapo turnyre Šiauliuose nugalėjo Lenkijos ekipą 2:1 (1:0) ir žengė didelį žingsnį antrojo etapo link!

Lenkijos rinktinė šiandien labai aktyviai pradėjo rungtynes ir jau po poros minučių uždirbo mažąjį kampinį. Vis dėlto viešnios nepasinaudojo nė šia, nė keletu kitų pirmojoje kėlinio dalyje sukurtų progų.

23 minutę viskas apvirto aukštyn kojomis, kai Lietuvos rinktinei pavyko surengti ataką, kurios metu galimybę smūgiuoti iš patogios padėties gavo Dovilė Kuklienė. Jos smūgį vartininkė atrėmė, bet kamuoliukas atšoko Evelinai Malyševai, kuri savosios progos ir vėl nepraleido!

Lenkijos rinktinė greitai atsigavo nuo šalto dušo ir 31 min. už paskutinės vilties pražangą Lietuvos rinktinės vartų zonoje uždirbo tobulą progą išlyginti rezultatą - baudinį. Vis dėlto Lietuvos rinktinės vartininkė Viktorija Vileikytė pademonstravo aukščiausio lygio sugebėjimus ir apgynė savo vartus po Paulinos Okaj metimo.

Antrojo kėlinio viduryje Lietuvos rinktinė vieną po kito uždirbo tris mažuosius kampinius ir trečiuoju bandymu Donata Grigienė vis dėlto pramušė Lenkijos rinktinės vartininkę bei padidino mūsiškių persvarą iki 2:0!

Po poros minučių mūsų komanda uždirbo dar vieną mažąjį kampinį ir pelnė trečią įvartį, kurį teisėjos iš pradžių įskaitė, bet po pasitarimo nusprendė atšaukti.

54 minutę teisę mušti mažąjį kampinį uždirbo Lenkijos ekipa ir šį kartą Oriana Walasek jau įveikė V. Vileikytę.

Lietuvos rinktinė tuomet visiškai atidavė iniciatyvą varžovėms ir visą dėmesį ėmė skirti gynybai. Mūsų ekipos užduotį kiek palengvino Lenkijos rinktinės kapitonė Marlena Rybacha, 60-ąją minutę neleistinai nutraukusi lietuvaičių greitą ataką ir užsidirbusi geltąją kortelę.

5 minutes viena žaidėja daugiau turėjusi Lietuvos ekipa pavyzdingai gynėsi, o 62 min. tolimu perdavimu viena prieš varžovių vartininkę buvo išvesta Kristina Poškutė. Deja, lenkių vartų sargė Dominika Nowicka paskutinę akimirką savo lazdos kabliu sugebėjo numušti kamuoliuką nuo Lietuvos rinktinės puolėjos lazdos.

Nuo tos akimirkos Lietuvos rinktinė užsidarė savo aikštės pusėje ir tik kartą leido varžovėms pavojingai priartėti prie vartų. Laimei, tuomet ir vėl Lietuvos rinktinę nuo įvarčio išgelbėjo fantastiškai sužaidusi V. Vileikytė.

Priešpaskutinę rungtynių minutę D. Grigienei pavyko tolimu perdavimu varžovių aikštės pusėje vėl surasti K. Poškutę, kuri verždamasi pro vienintelę ją pasitikusią gynėją uždirbo mažąjį kampinį. Įvarčio pelnyti mūsų merginoms nepavyko, bet standartinė padėtis leido „sudeginti“ visą likusį laiką ir pergalingai užbaigti rungtynes!

Rungtynių statistika

Lenkija - Lietuva 1:2 (0:1)
Įvarčiai: Oriana Walasek (54); Evelina Mayševa (23), Donata Grigienė (50 iš mk).
Žalioji kortelė: Paulina Polewczak (7).
Geltonoji kortelė: Marlena Rybacha (60).

PILNAS RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Per kitas šios dienos rungtynes Baltarusijos ekipa 3:2 (0:0) nugalėjo Ukrainos rinktinę ir įsitvirtino pirmojoje vietoje. Antrąją vietą šiuo metu užima 3 taškus turinčios ukrainietės, trečiąją - tiek pat taškų turinčios lietuvaitės. Lenkijos riedulininkės taškų neturi.

Iš šio turnyro į pasaulio lygos atrankos II etapą pateks trys geriausios komandos. Baltarusijos rinktinė kelialapį į kitą etapą jau užsitikrino.

Sekmadienį per baigiamąsias turnyro Šiauliuose rungtynes susitiks Lenkija ir Ukraina (pradžia - 13.30 val.) bei Lietuva ir Baltarusija (15.45 val.). Mūsų ekipos mačą vėl tiesiogiai transliuos SportoTV.lt.