Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas" per Europos klubų čempionių taurės II diviziono II etapo C grupės pirmąsias rungtynes su Anglijos „Rieding“ ekipa sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:1).

Tai buvo dviejų pirmojo etapo grupių nugalėtojų dvikova, kurioje susitiko lygiavertės varžovės.

Jau 3-ąją minutę mūsų komanda uždirbo mažąjį kampinį. Prie pat epizodo buvusi teisėja iš Prancūzijos jo nenorėjo skirti ir neketino atsižvelgti į Lietuvos komandos žaidėjų protestus, tačiau sprendimą priėmė daug toliau, kitame aikštės krašte buvusi arbitrė iš Lenkijos. Išsikovotu mažuoju kampiniu puikiai pasinaudojo mūsų standartinių padėčių specialistė Simona Grubliauskaitė - 1:0!

Deja, pirmavome vos keliolika sekundžių. Anglijos ekipoje meistriškumu išsiskirianti Londono olimpinių žaidynių bronzos medalio su Didžiosios Britanijos rinktine laimėtoja Alexandra Danson jau kitoje atakoje individualiomis pastangomis prasibrovė prie „Gintros-Strektės-Universiteto" vartų ir išlygino rezultatą.

Po poros minučių jau Rydingo komanda nepasinaudojo dviem mažaisiais kampiniais, o vėliau iki pat kėlinio pabaigos vyko lygi kova beveik be pavojingų progų.

Antrojo kėlinio pradžioje Anglijos ekipa, galima sakyti, pati atsivežė įvartį į savo vartus. 23 min. viešnių žaidėja, užspausta aikštės kampe, pati išsivarė kamuoliuką už galinės linijos ir susilaukė bausmės - mažojo kampinio. S. Grubliauskaitės tokios progos ir vėl nepraleido!

Deja, 27 min. rezultatas vėl tapo lygus. „Reading“ žaidėja dešiniuoju kraštu įsiveržė į šiauliečių zoną, atliko perdavimą vartų link, o čia A. Danson meistriškai paguldė lazdą ant grindų ir vienu lietimu vėl išlygino rezultatą.

33 min. Donata Grigienė buvo šiurkščiai pagriauta prie Anglijos klubo zonos ir to užteko, kad būtų skirtas mažasis kampinis. Deja, šį kartą S. Grubliauskaitei tikslumo jau pritrūko.

„Reading“ netrukus atsakė savo pavojinga ataka, tačiau viešnių žaidėja, mesdama kamuoliuką per iš vartų išbėgusią mūsų vartininkę Viktoriją Vileikytę, nepataikė.

Rungtynių pabaigoje „Reading“ net du kartus žaidė daugumoje ir turėjo visas galimybes išplėšti pergalę.

38 min. už pražangą aikštės viduryje žaliąją kortelę prieš save išvydo Ina Kenstavičiūtė, o Anglijos komanda netrukus uždirbo teisę mušti mažąjį kampinį. Laimei, trys mūsų riedulininkės sugebėjo tame epizode apsiginti.

Paskutinę minutę teisėja iš Prancūzijos žaliąją kortelę parodė Ramūnei Petrauskaitei, tačiau per likusias 40 sek. varžovės savo kiekybiniu pranašumu nepasinaudojo.

Po šių lygiųjų „Gintra-Strektė-Universitetas" ir „Rieding“ grupėje turi po 7 taškus. Toliau rikiuojasi „Dundee Wanderers“ (Škotija) - 6 taškai, ir „Royal Antwerp“ (Belgija) - 1 taškas. Pastarųjų komandų tarpusavio dvikova šiandien baigėsi škočių pergale rezultatu 3:2.

Turnyrą „Gintra-Strektė-Universitetas" užbaigs rytoj 14.10 val. rungtynėmis su „Royal Antwerp“. Per kitas rungtynes 13 val. susikaus „Rieding“ ir „Dundee Wanderers“. Mūsų komandos mačą tiesiogiai transliuos SportoTV.lt.