Spausdinti
2014 metų Lietuvos žolės riedulio uždarų patalpų vyrų čempionatas prasidėjo dviem čempionų titulus ginančių Širvintų „Intos-Baltic Champingnons“ riedulininkų pergalėmis. Tiesa, kartą jų pergalei buvo kilęs rimtas pavojus - per rungtynes su vicečempionu Vilniaus „Ardu-Rudamina“ širvintiškiai po pirmo kėlinio atsiliko 0:2, o antrojo pradžioje - 0:3.

Vilniaus klubą 15 min. į priekį išvedė jau trečius metus „Ardo-Rudaminos“ ekipoje rungtyniaujantis baltarusis Jevgenijus Khursas. 20 min. įvartį pridėjo Artūras Zaleskis, o 23 min. rimta sensacija pakvipo po Mariaus Kriaučiūno taiklaus smūgio (po mažojo kampinio).

Tuomet „Inta-Baltic Champingnons“ pademonstravo, kad šios komandos žaidėjai per keletą sezonų išsiugdė nugalėtojų mentalitetą ir yra pasirengę išsikapstyti net iš pačių sudėtingiausių situacijų. Širvintiškiui Dominykui Varnui užteko 5 minučių, kad pelnytų „hattriką“ (26, 30 ir 31 min.) ir išlygintų rezultatą.

Tačiau tai dar nebuvo intrigos pabaiga. 33 min. vicečempionams dar vieną įvartį pelnė A. Zaleskis ir „Ardas-Rudamina“ vėl išsiveržė priekį.

Vis dėlto „Inta-Baltic Champingnons“ jau buvo pajutę žaidimo skonį ir 35 min. po mažojo kampinio Giedrius Adomavičius dar kartą išlygino rezultatą (4:4).

Širvintiškiams to nebuvo gana. 37 min. Giedrius Gridziuška pirmą kartą išvedė savo komandą į priekį, o dar po minutės čempionų pranašumą po mažojo kampinio įtvirtino Žygimantas Balsiukas - 6:4.

Per kitas dienos rungtynes „Inta-Baltic Champingnons“ nugalėjo kitą Širvintų komandą „Ježvitą“ 7:1 (2:0). Savo ruožtu ši ekipa pateikė staigmeną per rungtynes su Vilniaus „Žuvėdra-Tauru“. Po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 2:0, tačiau širvintiškiai, kaip ir kita šio miesto komanda, sugebėjo atsitiesti ir laimėjo rungtynes rezultatu 5:4.

Po pirmosios čempionato dienos 3 taškus savo sąskaitoje turi ir „Šiauliai“. Jie nepaliko vilčių „Ardui-Rudaminai“ - 7:3 (3:1), bet pralaimėjo „Žuvėdrai-Taurui“ 2:4 (0:0).

Visi pirmosios čempionato dienos rezultatai

Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ – Širvintų „Ježvitas“ 4:5 (2:1)
„Šiauliai“ – Vilniaus SK „Ardas-Rudamina“ 7:3 (3:1)
Širvintų „Ježvitas“ – Širvintų „Inta-Baltic Champingnons“ 1:7 (0:2)
„Šiauliai“ – Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ 2:4 (0:0)
Širvintų „Inta-Baltic Champingnons“ – Vilniaus SK „Ardas-Rudamina“ 6:4 (0:2)

Rezultatyviausi žaidėjai

4 įvarčiai: Dominykas Varnas („Inta-Baltic Champingnons“), Žygimantas Balsiukas („Inta-Baltic Champingnons“);
3 įvarčiai: Artūras Zaleskis („Ardas-Rudamina“), Tomas Lakštauskas („Žuvėdra-Tauras“), Ruslanas Bezukladnikovas („Žuvėdra-Tauras“), Domantas Matulevičius („Ježvitas“);
2 įvarčiai: Jaroslavas Suchockis („Šiauliai“), Mantvydas Pocevičius („Šiauliai“), Kornelijus Žitkevičius („Šiauliai“), Algirdas Jackevičius („Ježvitas“), Ričardas Kulikovskis („Žuvėdra-Tauras“), Giedrius Gridziuška („Inta-Baltic Champingnons“), Tadas Fabijanskas („Šiauliai“);
1 įvartis: Maksimas Tarasovas („Inta-Baltic Champingnons“), Arvydas Bilotas („Inta-Baltic Champingnons“), Jevgenijus Khursas („Ardas-Rudamina“), Marius Kriaučiūnas („Ardas-Rudamina“), Valentas Jankevičius („Ardas-Rudamina“), Vitas Guziejus („Šiauliai“), Lukas Mažulis („Ježvitas“), Giedrius Adomavičius („Inta-Baltic Champingnons“), Robertas Voitechovskis („Ardas-Rudamina“).

Įspėjimai

Žaliosios kortelės: Algirdas Jackevičius („Ježvitas“), Vaidotas Kringelis („Šiauliai“).